1B5C9F3B 23F6 4Eef B0E4 A11E71Be80654 bin adet abone bağlantısı gerçekleştirilecek olan projeyle ilgili Başkan Genç, “Halkımızın daha iyi bir su hizmetine erişmesi sağlanırken, şehrimizin de altyapısı güçlenecek. Bu çalışmalar yapılırken zaman zaman bazı yollarda daralma ve geçici süre kapanma söz konusu olacaktır. Bunun için halkımızdan özür diliyoruz. Kapanacak yollarla ilgili olarak belediyemizin ve TİSKİ Genel Müdürlüğümüzün internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından halkımızı sürekli olarak bilgilendireceğiz” dedi.

3A094Ae0 B124 4Dcf 9Efd Cb13698340E9

Trabzon Su Temin Projesi (IPA) kapsamında MAZ İnşaat tarafından bir süredir durdurulan çalışmalar yeniden start aldı. Firma, bu çalışma kapsamında; Gülbaharhatun, Yalı, Yenimahalle, İnönü, Kaymaklı, Boztepe, Çukurçayır, Sanayi, Pelitli, Soğuksu, Bahçecik, Toklu, Fatih ve Kurtuluş Mahallelerinde 4 bin adet abone bağlantısı gerçekleştirecek ve içme suyu hatlarının kalan imalatları yapacak. Bunun yanında klor bakiye üniteleri, debimetre ve basınç kırıcı odaları ile tüm sistemin kontrol edilebileceği SCADA (Gözetleyici Kontrol ve Veri Toplama Sistemi) sistem merkezi de inşa edecektir.

YAKINDAN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Trabzon'un su temininde yaşanan sıkıntıların çözümüne yönelik önemli bir adım attıklarını belirten Başkan Genç, “Halkımızın daha iyi bir su hizmetine erişim sağlaması ve şehrimizin altyapısının güçlendirilmesi adına yapılan bu çalışmaların yakından takipçisi olacağız. Bu hummalı çalışmalarla birlikte bazı bölgelerde geçici olarak yol trafiğe kapanabilir veya daraltılabilir. Bu durumun vatandaşlarımızın günlük yaşamlarını etkileyebileceğini biliyor ve bu nedenle önceden herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması adına vatandaşlarımıza bilgilendirme yapılacağını ifade etmek istiyorum. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla Trabzon'un altyapısı daha modern ve güvenilir bir seviyeye yükselecek. ve sizlere daha iyi bir yaşam kalitesi sunabileceğiz. Anlayışınız ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

"Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi"nin Açılışı Gerçekleştirildi "Doğu Karadeniz’de Alternatif Turizm Markalaşma Yolunda Projesi"nin Açılışı Gerçekleştirildi

74640956 C488 4Dfb 9Fe3 14E65C0F470F

Editör: Haber Merkezi