HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

98E155B1 F38F 445F 975D 678510C7E3E7

CHP'li Kaya'dan, AK Partili Genç'e ziyaret CHP'li Kaya'dan, AK Partili Genç'e ziyaret

Seçim çalışmalarına hızla devam eden Saral’a, CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, CHP il yönetimi ve beraberindeki heyet eşlik etti. Vatandaşların, soğuk havaya rağmen el emeği ürünlerini pazarda satmaya çalışmasına dikkat çeken Saral, onlarla sohbet edip, dertlerini dinledi. Kiraların yüksek oluşu, su faturalarının pahalılığı, emekli maaşının ve asgari ücretin düşük oluşu gibi birçok sorundan dert yakınan vatandaşa, seçildiği zamanda gerçekleştireceği çözüm önerilerini sundu. 
B71Fe3E8 4246 41Cb 9803 Ca5C6133Ad8A

HER ALANDA ÜRETİM OLACAK

Saral, pazara gelen fazla insan olmadığında ürünlerinin elinde kaldığını ifade vatandaşlara, “Siz üreteceksiniz, pazara getireceksiniz. Burada satacaksınız, satamadığınızı belediye sizden satın alacak. Biz onları kent lokantalarımızda değerlendireceğiz, gerekiyorsa yardım paketi haline getireceğiz, desteğe ihtiyacı olanlara götürüp vereceğiz. Sizi buradan ürünlerinizle geri göndermeyeceğiz. Sizlere eğitim vereceğiz. Planlama yapacağız, pazarda nelerin üretildiğinibileceğiz, siz gelirken neleri üretip getireceğinizi bize söyleyeceksiniz. Biz üreteceğiz, ürettikçe hep birlikte kazanacağız. Her şeyin başı üretimdir. Her alanda, her noktada üretim olacak.” diyerek devam etti. 
9E227F1F Baf7 4575 8555 B513C234Ad5C

ŞEFFAF OLACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, “Bu kadar su zengini olan bir kentte aslında, ‘temiz su içme’ problemi var. En kısa sürede sorunları masaya yatırıp, çözmemiz gerekiyor. Musluklarımızdan akan suyu artık güvenle içebileceğiz. Şehrimizin sağlıklı içme suyu ihtiyacını karşılamak için sularımızı doğru ve son nesil yöntemlerle arıtacak, hanelerimizin sularının içilebilir bir kalitede olmasına özen göstereceğiz. Gerçek problemleri ortaya koyup, çözmek için bütüncül bir planla yaklaşmak gerekiyor. Biz birinci günden itibaren başlayıp, neyi ne zaman yapacağımızı ortaya koyacağız. Bunların hesabını da vereceğiz, şeffaf olacağız.” dedi. 
B5936Cce F437 4804 92A8 2511120Aaa2F

Saral, ziyaretine Bahçecik Mahallesi ile devam ederken, Bahçecik Dolmuş Durağı’ndaki şoförlerin yaşadığı problemlere de kulak verdi. Ardından, Sebat Gençlikspor 3–1 Adana 1954 FK maçına katılarak takıma destek oldu. CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez ve CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral, stada girdiği anda Sebat Gençlikspor gol atınca, taraftarların ilgisiyle birlikte eğlenceli anlar yaşandı. 

Editör: Haber Merkezi