Personelinin daha iyi şartlarda çalışması için 4 yıldır tüm imkânlarını seferber eden Başkan Zorluoğlu, işçilerin sözleşme sürecinde sona yaklaşıldığını söyledi. Başkan Zorluoğlu sözleşme zammı 15 Ağustos’ta geçerli olacağı için işçilere bu ay seyyanen 5 bin lira yatırılacağını da duyurdu.

9d386d82-2f7c-40e1-9ac6-4eab7a2fc73b
 
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Aslan, beraberindeki Hak-İş Trabzon Şube Başkanı Şevket Çelik ve sendika temsilcileri ile Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nu ziyaret etti. Trabzon’da yürütülen çalışmlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu görüşmede, Trabel, Turkuaz, Tulaş, Trabsu, Kent A.Ş. ve Trabitaş iştiraklerinde görev yapan işçilerin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin en kısa zamanda nihayete ereceği belirtildi.
 f53ef24a-b215-4ff5-94e3-30192975ebed
MAAŞLARA BU AY SEYYANEN BEŞ BİN LİRA YANSITILACAK
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Zorluoğlu, işçi-memur ayrımı yapmadan tüm çalışanların yanında olmaya özen gösterdiklerini belirterek, “Hizmet-İş Sendikası ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında 1 Temmuz 2020 yılında imzalanan toplu iş sözleşmesi kapsamında ekonomik imkânlarımız ölçüsünde işçilerimize mümkün mertebe yüksek bir ücret verdik. Şimdi de son aşamaya geldiğimiz sözleşme sürecinde işçilerimizi enflasyona ezdirmemeye gayret gösteriyoruz. Ayrıca sözleşme 15 Ağustos’ta geçerli olacağı için seyyanen 5 bin lirayı 15 Temmuz’da işçilerimizin maaşlarına yansıtacağız” dedi.
 c3d698da-7690-4d4a-89d8-b89bae97b2f6
ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZI AİLEMİZ GİBİ GÖRÜYORUZ
Çalışanlar mutluysa kendilerinin de mutlu olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Her fırsatta dile getirdiğim gibi çalışma arkadaşlarımızı kendi ailemiz gibi görüyor ve onların mutlu olduğu bir ortamı oluşturmayı hedefliyoruz. Onlar mutluysa biz de mutluyuz. Bizim işçimiz mutluysa kentimiz de mutlu olur” ifadelerini kullandı.
 
SORUNLARI ÇÖZMEYE YÖNELİK TAVIR ORTAYA KOYDUNUZ
Hizmet İş Sendikası’nın her zaman sorunları çözmeye yönelik bir tavır ortaya koyduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Zorluoğlu, “Hiçbir zaman birbirimizi kıracak, ilişkileri çıkmaz noktaya taşıyacak bir tarzınız olmadı. O bakımdan sizlere ve ekibinize teşekkür ediyorum. Elbette çalışanımızın emeği bizler için çok kıymetli ve kutsal bir iş. Dolayısıyla bu emeğin karşılığının idare tarafından mümkün mertebe karşılanması için uğraş veriyoruz. Ben işçiye ilave bir şey verebildiğim zaman gerçekten mutlu oluyorum, huzur buluyorum” şeklinde konuştu.

Editör: Muharrem Altıntaş