Çaykara’da yaşayan ve 28 Nisan 2024 tarihinde (dün) yapılan EKPSS sınavına girmek için Trabzon’a gelmesi gereken Elif Sarıoğlu, yaşadığı ulaşım sorununu sosyal medya hesabı üzerinden Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Metin Genç’e iletmek istedi. 

SAĞIROĞLU, KAYA’DAN DESTEK İSTEDİ

Başkan Genç’in sosyal medya hesaplarının mesaj kısmı kapalı olduğu için Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’ya ulaşarak yardım isteyen Elif Sarıoğlu, “Ahmet Başkanım, size Çaykara’dan yazıyorum. Ahmet Genç’e yazacaktım bu durumu ama onun mesaj kısmı kapalı olduğu için size yazmak istedim. Ben engelliyim. Pazar günü, EKPSS sınavı var ve belediye otobüsü kalkmıyor. Trabzon şikâyet hattına bildirdim ama bir geri dönüş olmadı. Sizden ricam bu konuda elinizden bir şey gelirse, yardımcı olur musunuz?” şeklinde bir mesaj yazdı.

Rektör Prof. Dr. Çuvalcı’dan Sınıf Arkadaşı Genel Müdüre Ziyaret Rektör Prof. Dr. Çuvalcı’dan Sınıf Arkadaşı Genel Müdüre Ziyaret

ÇÖZÜM BULUNMAZSA BİZ ARAÇ GÖNDERELİM

Başkan Kaya, Sağıroğlu’nun mesajına duyarsız kalmadı. Konuyu Büyükşehir yetkililerine ileterek Elif Sağıroğlu’na yardım edilmesini isteyen Başkan Kaya, “Çözüm bulunmazsa sınava gidebilmesi için araç göndereceğini’ yazdı. Başkan Kaya daha sonra, sorunun çözülüp çözülmediğini sordu. 

ÖZEL ARAÇ GÖNDERDİLER

Sorunun çözüldüğünü ve sınava girdiğini belirten Elif Sarıoğlu, Başkan Kaya’ya şu teşekkür mesajını yazdı: “Başkanım yardımınız ve geri dönüşleriniz için çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Sizi bilmek çok güzel, varlığınız daim olsun. Benim için özel araç gönderdiler, sınava girdim çıktım, her şey için çok teşekkür ederim.” 

Başkan Kaya da sorunun çözülmesinden ve sınavın iyi geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bir insanının yüzünü güldürmek ve duasını almaktan daha önemli ne olabilir?” dedi.

Editör: Haber Merkezi