Meclis Genel Kurulu'nda mazbatasını MHP Genel Başkanı ve TBMM Başkanı Devlet Bahçeli'den alan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Meclis kürsüsünde yemin etti.
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemin etmek üzere Meclis'e geldi. Erdoğan, geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli karşıladı. Meclis Genel Kurulu'nda mazbatasını Devlet Bahçeli'den alan Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Meclis kürsüsünde yemin etti.
 IMG_7103

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Meclis'te yemin edecek. Erdoğan yemin töreni için TBMM'ye geldi. Meclis girişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli karşıladı. Erdoğan, Meclis bahçesinde tören kıtasını selamladı. Erdoğan ve Bahçeli daha sonra Meclis Genel Kurulu'na geçti.

IMG_7101

GENEL KURUL'DA YEMİN TÖRENİ

Geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni için programı açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis Genel Kurulu'na geldi. Erdoğan, mazbatasını geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli'den devraldı.

IMG_7102

Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'te "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim" diyerek yemin etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı AK Parti ve MHP'li milletvekilleri ayakta alkışlarken, CHP'li milletvekilleri otururken, YSP'li milletvekillerinin çoğunluğu yemin törenine katılmadı. DEVA, Gelecek, Saadet Partililer ise ayakta selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeminin ardından İstiklal Marşı okundu.Erdoğan TBMM'den Anıtkabir'e giderek mozoleye çiçek koydu saygı duruşunda bulundu ve anı defterini yazdı .

Editör: Muharrem Altıntaş