Akçaabat Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantılarının ilk oturumu gerçekleştirildi.


Toplantıda Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) adına söz alan meclis üyesi Mustafa Çankaya, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlayarak, Türk denizciliğinin önemine vurgu yaptı. Çankaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anarak, “Türk sularında Türk bayrağının dalgalanmasını sağlayan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere devletimizin kuruluşundan bu güne kadar hizmet vermiş tüm değerlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Bakan Bayraktar, TTSO’da Trabzon enerji sektörünün taleplerini dinledi Bakan Bayraktar, TTSO’da Trabzon enerji sektörünün taleplerini dinledi

Çankaya ayrıca, 20 Haziran 1990’da Akçaabat’ta yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenleri rahmetle anarak, benzer felaketlerin yaşanmaması için alınması gereken teknik tedbirlerin önemini vurguladı. Yaşanan son yağmurun ardından sokakların ve dükkanların durumuna dikkat çeken Çankaya, belediyeden alt yapıların gözden geçirilmesi talebinde bulundu.

Meclis toplantısında ayrıca, Akçaabat Belediyesi’nde çalışan işçilerin durumu ve maaş artışlarıyla ilgili konular da gündeme geldi. Çankaya, Personel Anonim Şirketindeki işçilerin tasfiye edileceği yönünde duyum aldıklarını ve işçilerin hak kaybı endişelerini dile getirerek, belediyenin yetkili kişilerinden bu konuda çalışanları rahatlatacak açıklama yapılmasını istedi. Ayrıca belediyede çalışan işçilerin maaş artışlarının artan hayat pahalılığı göz önüne alınarak, emeklerini karşılayacak şekilde yapılmasını talep etti. 

Çankaya ayrıca, şehir merkezindeki asansörlü üst geçitlerin sayısının artırılmasını talep etti. Çankaya kireçhane mevkiinde Akçaabat belediyesi itfaiyesinin arkasında bulunan çıkmaz sokakta yerleşik halkın doğalgaz taleplerini ve köprü taleplerini meclis gündemine taşıdı.

Editör: Haber Merkezi