Değerli Basın Mensupları,

Artan maliyetler ve fındık üreticisinin emeği gözetilerek, fındık taban fiyatı, destekleme bedeli hariç en az 200 TL olarak açıklanmalıdır.

Fındık üreticilerimiz, gübre, ilaç, işçilik, enerji vb. artan maliyetler karşısında büyük bir ekonomik baskı altındadır. Son dönemde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, bu maliyetlerin katlanarak artmasına sebep olmuştur. Bu durum, üreticilerin sürdürülebilir bir üretim yapabilmesini tehlikeye atmaktadır.

Başkan Genç Erdoğan’ın Davetiyle KKTC’ye Gidiyor Başkan Genç Erdoğan’ın Davetiyle KKTC’ye Gidiyor

Bu nedenle, Fındık üreticilerimizin emeklerinin karşılığını alabilmesi ve artan maliyetler karşısında zarar etmemeleri için fındık taban fiyatının destekleme bedeli hariç en az 200 TL olarak açıklanması gerekmektedir. Bu fiyat, sektördeki tüm paydaşların menfaatine olacak ve tarım sektörünün sürdürülebilirliğini güvence altına alacaktır.

Fındık üreticilerimizin alın terine saygı göstermek ve onların yanında olduğumuzu belirtmek adına, yetkilileri bu konuda derhal adım atmaya çağırıyorum. Fındık üreticilerimizin haklarını savunmak ve onların yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim.

Saygılarımla.

Editör: Ömer Altıntaş