Trabzon’da Turizm Tesislerine Şok Denetim Trabzon’da Turizm Tesislerine Şok Denetim

ÇAL MAĞARASI’NIN OTOPARK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

I M G 8515

Mağara çevresine yapılacak yeni otopark alanını yerinde inceleyen Başkan Genç, görüntü kirliliğine neden olan derme çatma yapıların yıkılması için talimat verdi.

I M G 8513

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında olan Çal Mağarası’nı ziyaret etti. Başkan Genç’e ziyarette Ak Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Gürkan Üçüncü ve Düzköy Belediye Başkanı Selim Çelenk eşlik etti. Çal Mağarası’nın Trabzon’un önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Genç, Çal Mağarası’nın daha da geliştirilmesi ve ziyaretçilere daha iyi hizmet verebilmesi için yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Mağara çevresinde yapılacak olan yeni otopark alanı için de detaylı bir değerlendirme yapan Başkan Genç, mevcut durumda görüntü kirliliği yaratan derme çatma yapıların  yıkılmasını istedi. 
I M G 8514

ZİYARETÇİLERİN KONFORU ARTACAK
Başkan Genç, Çal Mağarası’nın çevresinin daha düzenli ve estetik bir görünüme kavuşması gerektiğini belirterek, “Trabzon’un doğal güzelliklerini en iyi şekilde koruyarak, turizme kazandırmak bizim öncelikli görevlerimiz arasında. Çal Mağarası, şehrimizin en değerli turizm merkezlerinden biri. Burada yapılacak otopark alanı, ziyaretçilerin konforunu artıracak. Aynı zamanda çevredeki görüntü kirliliğine neden olan yapıları ortadan kaldırarak, doğal dokuyu bozmadan düzenlemeler yapacağız” dedi.

I M G 8511

Editör: Haber Merkezi