Başkan Ahmet Metin Genç, yürüyüş yoluna ücret konuldu şeklindeki iddialara da yanıt verdi.  Bölgede sadece Cam Teras kısmına 20 TL’lik bir ücret koyduklarını, bunun da teras kısmında yoğunluk olmasın diye yapıldığını ifade eden Genç, geri kalan yürüyüş yolunda ise her hangi bir ücret alınmadığını ifade etti. 

Bölgeyi bugüne kadar 336 bin 364 kişinin ziyaret ettiğini ifade eden Başkan Genç, girişteki turnikenin ise yürüyüş yoluna girenleri saymak için olduğunu söyledi. 

Bugün Ortahisar Belediye Meclisinde konuyla ilgili konuşan Genç, “Cam Teras kısmına, yoğunluk olmasın diye 20 TL gibi sembolik ücret koyduk.  

Girişteki turnike, rakamı saymak için. Onun dışında Seyir Terasının tamamı halkımıza ücretsizdir. Böyle bir algı oluşturmaya çalışıldı. “Sanki seçim sonrasında ücret konulacakmış” gibi. Böyle bir şey söz konusu değil.


23 Nisan’da açılışını yaptık. Bugüne kadar 336 bin 364 kişi gezdi. Günde 12 bin kişinin gezdiği oldu. 7 bin kişi - 8 bin kişi… İlk 10 günde yoğunluk oldu. 80 bine yakın kısmı ilk 10 günde gerçekleşti. Bayaa ciddi ilgi gören bir alanımız oldu. Bundan dolayı mutluyuz” dedi.

Editör: Muharrem Altıntaş