23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Erdoğdu İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Koç, öğretmenler Ayça Özşahin, Songül Topçu, Nakiye Filiz Yıldız, veliler ve 3-C sınıfı öğrencileri, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’yı ziyaret etti.

Başkan Genç’ten Öğrencilere Tam Destek Başkan Genç’ten Öğrencilere Tam Destek

315E32B0 5831 40Cc B6E8 8945979Bd446

Bütün çocukları tek tek öperek karşılayan Başkan Kaya, kendilerine çikolata ikram etti ve çeşitli hediyeler verdi.

“BENİ EN ÇOK MUTLU EDEN ZİYARET”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Kaya, konuklarına ‘hoş geldiniz’ diyerek, 23 Nisan’ın anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaparak şunları aktardı: “Belediye Başkanı seçildikten sonra, çok misafirim oldu. SağolsunTrabzon’daki bütün dostlarımız, arkadaşlarımız, hemşerilerimiz bizleri ziyarete geldiler, onur verdiler. Ama inanın bu ziyaret kadar beni mutlu eden başka bir ziyaret olmadı. Sizlerin sayesinde, burası bir çiçek bahçesine döndü. Öğrenci ve öğretmen aydınlığıyla aydınlandı makamımız.”

“BAYRAMI ÇOCUKLARA ARMAĞAN ETTİ”

“Büyük Atatürk, dünyada hiçbir liderin öngöremediği bir bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nıbizlere, bütün dünya çocuklarına emanet etti. Büyük Önderimiz, bu toprakların kurtarıcısı, devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öngörmüş ve Türk çocuklarına, dünya çocuklarına verdiği önemin bir göstergesi olarak bu bayramı çocuklarımıza armağan etmiş. Dünyada başka bir örneği yok.”

4081A176 0268 41E5 B747 30B4F6Fc185C

“BELLEĞİME İNANILMAZ GÜZELLİKLERLE KAZINMIŞ”

23 Nisan’ın eskiden olduğu gibi her yıl coşkuyla kutlanması gerektiğini ifade eden Kaya, “Geçmiş yıllarda sokaklarda, caddelerde, okul önlerinde yapılan etkinliklerden hatırlıyorum, belleğime inanılmaz güzelliklerle kazınmış bir 23 Nisan’dan bahsediyorum. Gönül istiyor ki bu kadar önemli ve çocuklarımızı geleceğe hazırlama anlamında değerli bu bayramı, yine aynı eski coşkuyla ve yine aynı eski güzelliklerle kutlayabilelim. İnşallah bundan sonrasına ilişkin biz burada olduğumuz sürece, bunu yapacağız.” diye konuştu. 
5Baf3Af4 Aff1 4660 9E49 D73418Eda743

Başkan Kaya, konuşmasının ardından, “Buyurun Sayın Başkanım” diyerek koltuğunu 9 yaşındaki 3-C sınıfı öğrencisi Asel Duruk’a devretti.

9D94E8E5 5Ec9 41D8 846F 3336B70Bc5A6

MİNİK ASEL’DEN ANLAM DOLU KONUŞMA 

“Müdürümüz, öğretmenlerimiz ve arkadaşlarım adına bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum” diyerek Ortahisar Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Asel Duruk, şu konuşmayı yaptı: “Merhaba, ben Asel Duruk. Trabzon Ortahisar Belediye Başkanıyım. Tam 29 yaşındayım. Bundan tam 20 yıl önce, o zamanki Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Kaya’nın koltuğuna oturduğum günü dün gibi hatırlıyorum. Kendi küçük, hayalleri büyük kocaman bir kız çocuğuydum. Ne kadar da heyecanlanmıştım. Bugünse, her şeyden Mustafa Kemal Atatürk’ün biz kadınlara verdiği seçme ve seçilme hakkı sayesinde buradayım. Koltuğa oturduğum o gün,Belediye Başkanımızdan hiç korkmadan kendimi güvende hissederek oynayabildiğim kocaman yemyeşil ve çiçeklerle dolu parklar istemiştim. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kurslarına katılmak için ulaşım konusunda yardımcı olmasını, sosyal ve kültürel alanda yetişebilmek için belediyenin çocuk kursu kurmasını, parklarda doğanın içinde resim yapabileceğim etkinlikler düzenlenmesini, arada sırada bizleri çocukları ziyaret edip çikolata dağıtmasını, bizi unutmayıp bizden haberdar olmasını söylemiştim. Sağ olsun, hepsini kabul edip hemencecik hayata geçirmişti. Bir çocuk olarak bana değer vermesini hiç unutmadım ve her zaman kendisini minnetle andım. Şimdi sıra bende. Bana ve arkadaşlarıma verilen emeğin, koşulların yetersizliğinde dahi bizler için yapılan yatırımın boşa gitmediğini ve çocuğa, eğitime yapılan yatırımın en kutsal yatırım olduğunu gösterme sırası bende. Evet, dediğim gibi. Ben Asel Duruk. 20 yıl sonra bunları düşünebilmeyi çok istiyorum ve büyüklerime bu konuda güveniyorum.”

Bb47F952 36D9 4E3B B881 F5C9168D981F

KAYA, ASEL’E TEŞEKKÜR ETTİ

Duruk’un konuşmasından sonra, “Çok teşekkür ediyorum Sayın Başkanım, mesajınızı aldım” diyen Başkan Kaya, “Bugün bütün yetki sizde. Buyurun, talimat verin, çalışmalara başlasınlar” diyerek minik Asel’e teşekkür etti.

6A6945Ac 2B36 4758 Aadc 71A03711970434Ff5213 548B 4D6B 9F22 A28A96Ae88D7

Editör: Haber Merkezi