Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı tarafından Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda 15-21 Mayıs Gençlik Haftası dolayısıyla Siyaset Bilimci ve Halk TV yorumcusu Doç. Dr. Can Kakışım’ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirildi. 
Başkan Kaya burada yaptığı konuşmada, Trabzon’daki etkinlik salonu sıkıntısına dikkat çekerek, yeni dönemde Ortahisar Belediyesi’nin Çok Amaçlı Salonu’nun halka açık olacağını müjdeledi.

30D25A5E E1D9 48F7 82Db 47225Cf36C69
“TRABZON’DA YILLARDIR ETKİNLİK YAPILACAK SALON SIKINTISI YAŞANIYORDU”
Yıllardır sivil toplum kuruluşlarının içinde mücadele verdiğini ve bu süreçte etkinlik yapılacak salon sıkıntısı yaşadıklarını hatırlatan Başkan Kaya, şöyle konuştu:
“Cumhuriyet Halk Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı’mızın organizasyonunda yapılan söyleşiyi, Belediyemizin salonunda yapmanın mutluluğu içerisindeyim. Sivil toplum mücadelesinde, siyasetin içinde bulunmuş bir insan olarak; Trabzon’da nasıl bir salon sıkıntısı olduğunu biliyorum, sizler de biliyorsunuz. Bir etkinlik yapacağımız zaman “Nerede yapalım, nasıl yapalım, salon bulabilecek miyiz?” diye arayışa gireriz, ama genelde de bulamayız. Salon sıkıntısı yüzünden birçok programımızı iptal ettiğimiz olmuştur. Oysa burada çok güzel bir salon varmış. Ben, Belediye Başkanı seçildikten sonra bu salonun varlığından haberdar oldum. Niye? Çünkü bu salon halka kapalıydı. Sivil toplum örgütlerine, odalara, siyasi partilere kapalı bir salondu. Oysa Trabzon’un çok ihtiyacı olan bir salon. Burada ilk etkinliğimizi Can kardeşimizle yapıyor olmaktan ayrıca mutluluk duyduğumuzu da ifade ediyorum.”

329Deea2 75Ae 4653 836F 4F1E457B9E3C
“BU SALON HALKINDIR, KAPISI DA BELEDİYEMİZİN KAPISI GİBİ HALKIMIZA SONUNA KADAR AÇIKTIR” 
“Buradan belirtmek istiyorum. Bu salonumuz artık Trabzon’un, Trabzonlunun emrindedir. Salonumuz herkese açıktır. İsteyen siyasi partimiz, isteyen sivil toplum örgütümüz, sendikamız, odamız salonumuzu kullanabilir. Bu salon halkındır, kapısı da belediyemizin kapısı gibi halkımıza sonuna kadar açıktır.” 
5421A32D 975F 436D Bd83 B32A35D2B8Fc
BATMAZ: “ETKİNLİĞİMİZİ BELEDİYENİN SALONUNDA YAPMANIN MUTLULUĞUNUYAŞIYORUZ”
Programın açılış konuşmasını yapan CHP Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz ise, “Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla 4 söyleşi programı gerçekleştirdik. Bunların ikisini parti binamızda yapıldı, birisini Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yaptık. 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından kazandığımız belediyemizin salonunda ilk etkinliğimizi yapmamız, bana ayrıca bir gurur veriyor. Hepimize de aynı gururu yaşattığını düşünüyorum” diye konuştu.

*"Tasarruf Bahane, İlanlar Şahane"* *"Tasarruf Bahane, İlanlar Şahane"*

58Dd1D3D Dbdb 4981 8471 6C29B1Fb370B
KAKIŞIM: “AHMET BAŞKAN TRABZON İÇİN BİR ŞANS”
Söyleşi öncesinde konuşan Siyaset Bilimci ve Halk TV yorumcusu Doç. Dr. Can Kakışım, “Ahmet Başkan Trabzon için büyük bir şans, umuyorum ki bu süreç Trabzon’a gerçekten iyi gelecektir. Trabzon, çok daha fazla aşama kaydetmiş, geleceğe daha umutla bakan bir hale gelecektir” dedi.

Editör: Ömer Altıntaş