Başkan Genç, “Şehrimizde manevi değerlerimizi hakim kılabilmek adına önemli bir sorumluğumuz var” dedi. 
I M G 6620

Trabzon Müftülüğü tarafından yapılan çalışmaları değerlendirmek ve fikir alışverişinde bulunma amacıyla Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in ev sahipliğinde toplantı düzenlendi. Ganita Restoran’da gerçekleşen toplantıya, Trabzon İl Müftüsü Selami Aydın, müftü yardımcıları ve ilçe müftüleri katıldı. Trabzon’da manevi değerleri hakim kılmak adına önemli bir sorumluluklarının olduğunu ifade eden Başkan Genç, “Şehrimizde manevi değerlerimizi hakim kılabilmek adına sadece ibadete dönük fiziksel ihtiyaçları karşılamaktan çok daha öte önemli bir sorumluğumuz var. O sorumluk için de kıymetli müftümüz öncülüğünde, bütün şehrimizde hakkını ifa etmeye çalışıyorsunuz. Biz de yerel yönetim olarak bu konularda üzerimize çok vazife düştüğünün bilincindeyiz. Bu, inancımızın bize yüklediği yeryüzündeki sorumluluktur. Çünkü Cenab-ı Allah bu sorumluluğu daha ziyade bizim milletimize, bizim medeniyetimize adeta muvazzaf kılmıştır. Biz böyle inanıyoruz. İslam'ın bayraktarlığını bizim medeniyetimiz yürüttü” dedi.

I M G 6623

SORUMLULUĞUN BİR PARÇASIYIZ
Herkesin kendi sorumluluğunu en iyi şekilde ifa etmesi gerektiğini belirten Başkan Genç, “Cumhurbaşkanımız öncülüğünde sorumluluğumuz devam ediyor. Cenab-ı Allah, bu yüzyılda sorumluluğu cumhurbaşkanımıza nasip etti. Biz bu işi ne kadar daha iyi yapabilirsek camia olarak da katkımız, sorumluluğumuz, desteklerimiz o kadar anlamlı olur. Bu minvalde şehrimizdeki eksiği, aksağı bizim de desteklerimizle beraber hizmetin daha iyi yürütülebilmesi adına sorumluluğun bir parçasıyız, bir yetkilisiyiz. İnşallah kıymetli müftülüğümüz öncülüğünde, ilçe müftülerimizle, hocalarımızla, hep beraber bu dönemi güzel hizmetlerle donatırız” şeklinde konuştu. 
I M G 6622

BAŞKAN GENÇ’E DESTEK TEŞEKKÜRÜ
İl Müftüsü Aydın ise desteklerinden ötürü Başkan Genç’e teşekkür ederek, “Dualarımız sayın başkanımızla beraber. Allah onun yar ve yardımcısı olsun. Çünkü projelerimizi konuşmak üzere bugün büyükşehir belediye başkanımız bizlere zaman ayırdı. Hem projelerimizi konuştuk hem de sayın başkanımıza misafir olduk” dedi.

Çal Mağarasının Otopark Sorunu Çözülüyor Çal Mağarasının Otopark Sorunu Çözülüyor

Editör: Haber Merkezi