Trabzon’un güzelliklerini tanıtmak için mücadele edeceklerinin altını çizen Başkan Genç, “Hedefimizde büyük Trabzon festivali var” dedi. 
476A25Df 5769 4Bdf 9Cea 75Fdd75E6E2E

Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu ile Ankara’da organize edilen ‘Trabzon Tanıtım Günleri’ etkinliği son gününde de ilgiyle devam ediyor. Trabzon’dan çok sayıda kuruluşun şehri tanıtım için yer aldığı etkinlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi standı çok sayıda misafirini ağırladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, etkinlikte bütün stantları gezerken hemşehrileriyle de bol bol sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Başkan Genç bir taraftan etkinliklere iştirak ederken diğer taraftan da şehirde yapılması planlanan yatırım, projeler ve çalışmalarla ilgili bakanlıklarda mesai harcadı. Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi birçok bakanlığı beraberinde Trabzon heyeti ile birlikte ziyaret eden Başkan Genç, raylı sistemin hayata geçirilmesi, Organize Sanayi Sitelerinin taşınması, Çağrı Merkezi’nin süresinin uzatılması gibi birçok konuda girişimlerde bulundu.

15E19931 1A35 4F6A Baa7 486B9512C0F5

SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN MÜCADELE VERDİK
Ankara’da ve İstanbul’da yapılan tanıtım günlerinin şehre her daim katkı sağladığını ifade eden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, “Trabzon'un eşsiz lezzetleri ve kültürel mirasıyla dolu bir atmosfer oluşturuyoruz. Ziyaretçilerimiz Trabzon'un doğal güzelliklerini, tarihi yapılarını ve kültürel değerlerini daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Fırsattan istifade Ankara’da bulunduğumuz günler içerisinde şehrimizin sorunlarını da çözmeye çalıştık. Emeği geçen bakanlarımıza, vekillerimize ve bürokratlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 
38E71F82 E9B3 42Fc A813 5E9Ea809Eefb

TRABZON’UN ADINI HERKES DUYACAK
Gelecek seferki tanıtım günleri etkinliğini Trabzon’da gerçekleştirmeyi çok istediğini belirten Başkan Genç, “Trabzon'un kültürel mirasını, tarihini, sanatını ve değerlerini daha geniş bir alanda sergileme arzusundayız. Şehrin tüm renklerini ve zenginliklerini bir araya getirerek, Trabzon'u hem ülke içinde hem de uluslararası alanda daha fazla tanıtmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda şehrimizde yapmayı düşündüğümüz büyük Trabzon festivalini çok önemsiyorum. Bu etkinlikle beraber Trabzon'un gücünü ve potansiyelini daha geniş kitlelere gösterebiliriz. Bu heyecan verici etkinliğin gerçekleşmesi için hep birlikte önümüzdeki zaman dilimlerinde harekete geçeceğiz. Trabzon’umuzu daha parlatmak, içeride ve dışarıda adından daha da söz edilir hale getirmek için elimizden geleni yapacağız. Şehrimiz her şeyin en güzeline layık. Buradaki etkinliğimizi ziyaret eden bütün katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Trabzonlu vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği festival bu akşam Karadeniz müziğinin sevilen ismi Ekin Uzunlar konseriyle tamamlanacak.

KTÜ Filistin İçin Tek Yürek KTÜ Filistin İçin Tek Yürek

F1Caa68B 80Ff 44E4 8002 Cfe8386Fd26EI M G 5375I M G 5371I M G 5376

Editör: Ömer Altıntaş