banner164

Sümela Teleferik ,Meydan 3 Etap İhaleye Çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantıları Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturum ile başladı.

Sümela Teleferik ,Meydan 3 Etap İhaleye Çıkıyor
banner232

Sümela Teleferik ve Meydan 3 Etap İhaleye Çıkıyor

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat ayı toplantıları Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturum ile başladı. Başkan Gümrükçüoğlu, ilk oturumun açılışında Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin çalışmaları hakkında Meclis üyeleri ve kamuoyunu bilgilendirdi. 

SÜMELA TELEFERİK 
İHALE EDİLİYOR 

Sümela Teleferik Projesinin yapım ihalesini 19 Şubat’ta gerçekleştireceklerini belirten Gümrükçüoğlu, “Türkiye’nin en önemli teleferik hattının yapımını ihaleye çıkarıyoruz. Hiçbir teleferiğin bu kadar büyük müşteri kapasitesi olacağı kanaatinde değilim. Bu projenin şehrimize kazandırılması için çok ciddi uğraş verdik” dedi.

MEYDAN III. ETAP 
YARIN İHALE EDİLECEK

Meydan Parkı III. etabın yapım ihalesini de 12 Şubat’ta gerçekleştireceklerini belirten Gümrükçüoğlu, “Meydan Parkı III. etapta Meydan Parkı’nın doğu ucunda, tarihi İskender Paşa Camisi’nin yanında, mevcut durumda otopark olarak kullanılan alanı yeniden düzenleyerek adeta denize açılan bir balkon niteliğinde halkımızın hizmetine sunacağız. Söz konusu alan, Meydan 1. etap ve Meydan 2. etap ile kopuk ve ilişkisiz, otopark olarak kullanılan bir alandır. Hazırladığımız projemiz ile onaylı imar planındaki yolların sınırladığı alan içerisinde, cami bahçesi ve tarihi meydan ile doğru yöntemler ile eklemlenmiş, özgün bir meydan ve şehrin ihtiyacına cevap verecek 4 katlı otopark kazanılmış olacaktır. 3 dönümlük alanda icra edeceğimiz çalışmanın zemin katında 1 adet cafe, oturma grupları, su fonksiyonları, tarihi çeşme, bitki terasları yer alacaktır. 4 katlı yarı otomatik otopark burada şehrimize kazandırılacaktır. Bölgede bugün hizmet vermekte olan açık ve kapalı otoparkların araç kapasitesi 143’tür. Yeni yapılacak otopark ile konforlu bir şekilde 400 normal, 10 engelli, 2 elektrikli araç olmak üzere toplamda 412 araç kapasitesine kavuşmuş olacağız. Otoparka doğu tarafından 1. bodrum kattan giriş ve çıkış yapılacaktır. 1. bodrum katta ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi için bir alan tasarlanmıştır. Meydan Parkı III. etabı tamamlandığında şehrimizin denize bakan seyir terası olacaktır. 12 Şubat’ta gerçekleştireceğimiz yapım ihalesinin ardından inşa çalışmalarına başlanılacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273