banner277

Ortahisar, Şubat ayının ilk meclis toplantısını yaptı

Ortahisar Belediye Meclisi şubat ayının ilk meclis toplantısını Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, yönetiminde gerçekleştirdi.

Ortahisar, Şubat ayının ilk meclis toplantısını yaptı
banner232

Meclis oturumu Ortahisar Belediyesi'nin ocak ayının faaliyetleriyle ilgili video sunumuyla başladı. Video sunumundan sonra meclis üyelerinin sorularını cevaplandıran Başkan Genç, CHP meclis üyesi Oktay Söğüt'ün Maraş, Gazipaşa ve Cumhuriyet caddelerinin yayalaştırılmasıyla ilgili sorusuna yanıt verdi. Başkan Genç, her üç caddenin de yayalaştırılmasından yana olduğunu belirterek, "Evet, Gazipaşa, Cumhuriyet ve Maraş caddelerimizin yaya ağırlıklı olarak düzenlenmesi şart. Bu haliyle özelikle Maraş Caddemiz şehrimize yakışmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızın göreve geldiği andan itibaren en yoğun çalıştığı alanlardan bir tanesi de Maraş... Yarın bu konuyla alakalı Büyükşehir Belediye Başkanımızla bir toplantımız var. Bu Maraş'a özgü bir toplantı olacak. Ama Cumhuriyet ve Gazipaşa caddelerimiz ile düzenlemeler de ayrı ayrı çalışılıyor. Bu konuda sizinle hem fikiriz." ifadelerine yer verdi.


"BÜYÜKŞEHİR İLE MÜŞTEREK"
Meclis üyesi Cüneyt Zorlu'nun, "Boztepe Seyir Terasını Büyükşehir mi Ortahisar mı yapacak?" sorusunda da cevaplayan Başkan Genç, "Boztepe Seyir Terası, tamamen doğaya uygun malzemeden yapılacak. Özellikle yürüyüş yolu ahşap malzemeden yapılacak... Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Cahit Turan, Boztepe Tüneli konusunda oldukça hassas. Burasının bitirildiğinde güzel bir görünüme kavuşturulacağını dile getiriyorlar. Şu andaki görüntü hoş olmasa da proje tamamlandığında ve yeşillendirme çalışmalarıyla birlikte burası doğaya uygun bir hale getirilecek. Boztepe'ye yapacağımız teras projesine gelince... Büyükşehir ve Ortahisar Belediyemizin projeleri aynı mimar tarafından yapılıyor. Bu konuyla ilgili Büyükşehir ile her zaman irtibat ve işbirliği halindeyiz. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte burada müşterek bir projeyi hayata geçireceğiz." diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 22:08
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273