banner277

ORTAHİSAR BELEDİYESİ ''ÇÖZÜM MASASI ÇÖZÜM ÜRETİYOR''

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Ortahisar Belediyesi bünyesinde vatandaşların belediye ile ilgili her türlü sorununa çözüm üretmek amacıyla oluşturulan Çözüm Masası'na 2015 yılı içinde 8311 adet başvuru yapıldı.

ORTAHİSAR BELEDİYESİ ''ÇÖZÜM MASASI ÇÖZÜM ÜRETİYOR''

 ORTAHİSAR BELEDİYESİ ''ÇÖZÜM MASASI ÇÖZÜM ÜRETİYOR''

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Ortahisar Belediyesi bünyesinde vatandaşların belediye ile ilgili her türlü sorununa çözüm üretmek amacıyla oluşturulan Çözüm Masası'na 2015 yılı içinde 8311 adet başvuru yapıldı. Çözüm Masası'nda  2083 başvuruyla Fen İşleri Müdürlüğü ile ilgili talepler başı çekiyor. Zabıta Müdürlüğü ile ilgili başvurular 2054 adetle ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise 1508 adet başvuruyla İmar Müdürlüğü ile ilgili başvurular yer aldı. Çözüm Masası'na yapılan başvuruların 5600 adedi ilgili müdürlükler tarafından işleme alınarak tamamlandı. Diğer müdürlüklere yapılan başvurular ise şu şekilde sıralandı: Destek Hizmetleri'ne 806, Sosyal İşler'e 715, Temizlik İşleri'ne 634, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ise 511 başvuru yapıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ile ilgili başvurular arasında ise yol bakımı, istinat duvarı ve yağmur suyu kanalı ile ilgili talepler en çok başvuru yapılan konular arasında yer aldı. Zabıta Müdürlüğü ile ilgili başvuralar arasında en çok sahipsiz hayvanlarla ilgili şikayetler ve işgaliye alanı kiralamak ile ilgili başvuralar ilk sırada yer aldı. İmar Müdürlüğü'ne yapılan başvuralar arasında yapı ruhsatlarının yenilenmesi, tadilat yapımı ile izin talepleri ve çizimli imar durumu ile ilgili talepler en çok başvuru yapılan konular oldu.
 
ZAMAN KAYBINI VE KUYRUKLARI ÖNLEDİK
Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç belediye bünyesinde oluşturdukları çözüm masasıyla vatandaşların ihtiyaç duydukları zaman herhangi bir konuyla ilgili taleplerini telefonla ya da yazılı olarak bildirerek bu konularda bilgi ve cevap alabildiklerini söyledi. Vatandaşların belediye binasına gelmeden sorunlarına  hızlı bir şekilde çözüm ürettiklerini bu şekilde hem zaman kaybını hem de belediye müdürlükleri önündeki yığılmaları önlediklerini belirten Başkan Genç sözlerini şöyle sürdürdü: " Oluşturduğumuz çözüm masasıyla bu güne kadar vatandaşların birçok talebine cevap verdik ve çözüm ürettik. Vatandaşların her  türlü talebi aynı anda online olarak bütün müdürlüklerin sistemine düşüyor. Çözüm Masası'na ulaştırılan başvurular ilgili müdürlüklere ulaştırılıp ivedilikle çözüme kavuşturuluyor. Vatandaşlarımız her konuda Çözüm Masası'na başvuru yapabiliyorlar. Yapılan her başvuruyu ilgili birimlerimiz titizlikle değerlendirerek cevap veriyor ve takip ediyor. Vatandaşlarımız Çözüm Masası'nın 444 65 89 numaralı telefonunu arayıp istedikleri konularda başvuru yapabilir veya bilgi isteyebilirler." 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 19:29
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273