banner277

Meydan'ın çehresi değişmeye devam ediyor !

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Meydan Parkı 2. Etap düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Meydan'ın çehresi değişmeye devam ediyor !

Trabzon’da vatandaşların en önemli uğrak yerlerinden biri olan Atatürk Alanı’nda 2. etap düzenlemeleri ile birlikte bölgenin tarihi dokusu da aslına uygun olarak yeniden ortaya çıkacak.

6 bin 500 metrekarelik alanın 15 bin metrekareye çıkartıldığı birinci etap düzenleme çalışmalarının ardından 2. etap düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla sosyal alanlar daha da artmış olacak. Meydan Parkı 2. etap düzenleme çalışmaları kapsamında Belediye eski binasına ek olarak yapılan yapılar ile tarihi İskenderpaşa Camisi’ne ek olarak yapılan eklentilerin yıkılması ve kazma çalışmalarının tamamlanmasını ardından inşaat çalışmalarına başlandı.

Meydan Parkı 1. etabına entegre edilecek 2. etap çalışmaları kapsamında tarihi caminin şadırvanlarına yürüyen merdivenlerle inilecek. Proje kapsamında yer alacak sosyal alanlar yanında vatandaşlara hizmet verecek kafeteryalar da yapılacak.

Meydan Parkı 2. etap düzenleme çalışmalarının yapıldığı bölgenin tarihi bir bölge olduğuna dikkat çeken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Bu nedenle çalışmalarımızı çok büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Meydan Parkı 2. etap çalışmalarının tamamlanmasıyla tarihi bir şehir olan Trabzon'umuzun sembolleri arasında yer alan tarihi yapılar aslına uygun olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği Meydan Parkı 2. Etabından sonra 3. etap düzenleme çalışmalarına başlanacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 22:40
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273