banner277

HER YÖNÜYLE TRABZON İLE YİNE İLKLERİ YAPIYORUZ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Türkiye’de ilk defa 2007 yılında düzenlenen ve ardından Türkiye’nin bir çok iline örnek olan Her Yönüyle Trabzon etkinlikleri yurt dışına açılıyor.

HER YÖNÜYLE TRABZON İLE YİNE İLKLERİ YAPIYORUZ

 HER YÖNÜYLE TRABZON GÖRÜCÜYE ÇIKTI 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Türkiye’de ilk defa 2007 yılında düzenlenen ve ardından Türkiye’nin bir çok iline örnek olan Her Yönüyle Trabzon etkinlikleri yurt dışına açılıyor. Etkinliklerin Bakan Soylu’nun da katımıyla bugün düzenlenen tanıtım toplantısıyla Trabzon’un kültürünün yurt dışında ki gurbetçilerle paylaşılması amaçlanıyor.  Türkiye’de ilk defa Ankara’da düzenlenen ardından çeşitli illere yayılan Trabzon Günleri Etkinliği yurt dışına açılıyor. 24-28 Şubat Tarihleri arasında Almanya’nın Dortmund kentinde düzenlenecek olan ‘Her Yönüyle Trabzon Günleri’ etkinliğinin tanıtımı Zorlu Grand Otel’de yapıldı.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile Trabzon Valisi A. Celil Öz,  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora ile Eski Devlet Bakanı Faruk Özak, ortahisar Belediye Başkan Vekili Selahaddin Çebi,Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ,Sürmene Belediye Başaknı Rahmi Üstün,Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu,Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi,Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Sürmene Kaymakamı Oktay Erdoan,Araklı Kayamakamı Adnan Tezcan ,Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu,Arsin Belediye Başkanı Dr.Erdem Şen,in da katımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısına Trabzon’da ki çeşitli kamu kurumlarının müdürleri ve STK Temsilcileri katıldı.  Burada protokol üyeleri sırasıyla konuşma yaptı.

 Tanıtım toplantısında genel bir sunum yapan Ankara Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygün, “Bu bir kentin her yönüyle tanıtılması. Orada ki gurbette yaşayan, insanlarımız var. Trabzon sevgisi, Trabzonspor sevgisi büyük tutku. Bu proje gerçekten orada yaşayan Avrupa’da yaşayan hemşerilerimizle 3. Kuşak çoğu zaman Trabzon’a gelmeyen hemşerilerimizle orada buluşmak. Kendi kültürleri ile orada tanışmak. Onlarla doya doya Trabzon’u paylaşmak için oraya gidiyoruz. Son zamanlarda Türklere, Müslümanlara tepki var. Bizleri tanımıyorlar. Bizleri orada en etkin bir şekilde tanıtmak istiyoruz.  5-6 Ocakta burada Belediyemizle paylaşarak tartışarak 10 Ocak’ta projemizi bütünüyle duyurmaya başlayacağız.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 23:49
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273