banner277

CHP'Lİ CAHİT ERDEM VATANDAŞA FAZLA FATURA YAZDINIZ DEDİ ;TİSKİ'YE İNCE AYAR GELDİ

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com 1 Ocak tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan zamlı su faturalarına CHP 'li Meclis Üyesi Cahit Erdem'den itiraz geldi.

CHP'Lİ CAHİT ERDEM VATANDAŞA FAZLA FATURA YAZDINIZ DEDİ ;TİSKİ'YE İNCE AYAR GELDİ

 CHP'Lİ CAHİT ERDEM VATANDAŞA FAZLA FATURA YAZDINIZ DEDİ ;TİSKİ'YE İNCE AYAR GELDİ 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  1 Ocak tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan zamlı su faturalarına CHP 'li meclis Üyesi Cahit Erdem'den itiraz geldi. Ancak burada dikkat çeken nokta TİSKİ Tarafından yapılan ücretlendirmede Aralık ayında kullanılan suya zammın uygulanması oldu.  

Bu durum Büyükşehir Belediye Meclisi CHP’li üye Cahit Erdem’in sorusuyla gündeme geldi. Erdem, Aralık ayında kullanılan suya 1 Ocak tarihinde yürürlüğe girmesi gereken ücret tarifesiyle, fiyatlandırma yapıldığını kaydetti.  Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, bu durumu TİSKİ Genel Müdürü Recep Köksal, olayı doğrulayarak, “1 Aralıkta okumuş olduğumuz bir sayacı 1 Ocak'ta okuyoruz. Bu en çok 2 Ocak olabilir. Çünkü tatil günlerinde sayaç okuma işlemi devam ediyor. Buna bakıldığında Trabzon'un tamamında abonelerimizin endekslerinin okunma durumuna göre 30'a bölündüğünü görüyoruz. Bunun teknik açıdan ayrılması çok zor. 1 Ocak'ta okuduğunuza 1 gün veya 2 Ocak'ta okuduğunuza 2 günlük tarife farkı, 14 Ocak'ta okuduğumuzda 14 günlük tarife farkı uygulamaya gerektiriyor. Bu tamamen yeni bir bilgisayar programı yeni bir işlem gerektiriyor. Geçen yıllarda da hem büyükşehir hem de il belediyesi olduğunda bu şekilde uygulandı. Biz hukuki olarak bunu değerlendireceğiz” diye konuştu.

BAŞAKN GÜMRÜKÇÜOĞLU BİR LİRADA OLSA HAKTIR GEREKLİ DÜZELTMEYİ YAPIN 

 Bunun üzerine Başkan Gümrükçüoğlu, “Teknik olarak öyle olsa da parası neyse de yeni bir yazılım gerektiriyorsa da bunu yapmanızı rica ediyorum. Bu 1 lira olsa da 1 lira haktır” diye konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 20:49
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273