banner277

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 668 MAHALLE YOLUNU AÇTI

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com İl genelinde 690 mahallesi bulunan Trabzon’da ana yolu henüz açılmamış olan 23 mahalle kaldı.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  668 MAHALLE YOLUNU AÇTI

 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ  668 MAHALLE YOLUNU AÇTI 

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

 İl genelinde 690 mahallesi bulunan Trabzon’da ana yolu henüz açılmamış olan 23 mahalle kaldı. il genelinde 12 bin km’nin üzerinde yol açma çalışması gerçekleştirildi. kar yağışının çok daha yoğun yaşandığı ve kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi aştığı Of bölgesine ağırlık verildi, bölgede elektrik arızalarının giderilmesi için harekete geçildi.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi 30 Aralık’tan itibaren Trabzon’da etkisini gösteren karla mücadele çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Önceden hazırlanan plan doğrultusunda ilçe belediyeleri ile birlikte koordineli olarak çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi il genelinde 12 bin km’nin üzerinde yol açma çalışması gerçekleştirdi.
Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde 690 mahallesi bulunan Trabzon’da, şehrin batı bölgesindeki ilçelerde ana yolu kapalı mahalle kalmazken, kar kalınlığının yer yer 1,5 metreyi aştığı Of’ta 7, Hayrat’ta 4, Dernekpazarı’nda 1, Çaykara’da 1, Araklı’da 6 ve Sürmene’de 3 mahallenin ana yolu kapalı durumda bulunuyor.
Büyükşehir Belediyesi bugün bu bölgelere ağırlık verdi. Of, Hayrat, Sürmene ve Araklı ilçelerinde kar yağışından önce hazırlanan plan doğrultusunda çalışmalarını sürdüren iş makinelerine ek olarak 8 iş makinesi daha bölgeye gönderildi. Ayrıca elektrik kurumunun yetkilileri toplantıya çağrılarak bölgedeki elektrik kesintilerinin bir an evvel giderilmesi için gerekli çalışmalar karara bağlandı. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi ekipleri elektrik trafolarına ulaşımı sağlamak için çalışmalarına başladı.
Trabzon’da sürdürülen kar mücadelesi çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, son derece başarılı çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade ederken, “İlçe belediyelerimizle birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Trabzon’umuzun batı yakasındaki ilçelerimizde ana arter yolumuz kapalı olan mahallemiz kalmadı. Of ve Hayrat ilçelerimizde bir yoğunluk var. Of ve Hayrat’ın yanı sıra Araklı ve Sürmene ilçelerimiz kar yağışının en yoğun yaşandığı bölgemiz oldu. Buralarda kar kalınlığının rahatlıkla 1,5 metreyi aştığı mahallelerimiz var. Bu nedenle bu dört ilçemizdeki iş makinelerimizin sayısını arttırdık. Ayrıca bu ilçelerimizdeki elektrik kesintilerinin giderilmesi için de inisiyatif alarak elektrik kurumu yetkilileri ile görüşerek çalışmalarımıza başladık. Ekiplerimiz bu kapsamda da yol açma çalışması gerçekleştiriyor. Trabzon şehir merkezinde ise dün başladığımız temizlik çalışmalarına devam ediyoruz. 257 iş makinesi ve 850 personelle, ilçe belediyelerimizle yürüttüğümüz çalışmalarda çok güzel sonuçlar aldık. Ben tüm mesai arkadaşlarıma ve ekiplerimize yardımcı olan hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Sürmene Çamburnu Kutlular mevkiinde yaşayan Ahmet Ali Bıçakçı isimli vatandaş yolların açılmasından ötürü Trabzon Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ederek, "2 metreye yakın kar yağdı. Yakın zamanda bu kadar kar yağmamıştı. Ben böbrek hastasıyım her an tansiyonum çıkıyor. Yarın işe gidecektim. Şehre inerek ekmek ve erzak alamıyorduk. Burada mahsur kalmıştık. Büyükşehir'den Allah razı olsun, yollarımızı açtı. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2016, 08:38
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273