banner277

BAYIRBUCAK İÇİN 2 TIR YARDIM YOLA ÇIKTI

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım malzemelerinin olduğu TIR’lar Yıldızlı Mahallesinden yolcu edildi.

BAYIRBUCAK İÇİN 2 TIR YARDIM  YOLA ÇIKTI

 BAYIRBUCAK İÇİN 2 TIR YARDIM  YOLA ÇIKTI 

Haber : Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

 AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım malzemelerinin olduğu TIR’lar Yıldızlı Mahallesinden yolcu edildi. AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı Sosyal Politikalar Başkanı Mehmet Atmaca, AK Parti Trabzon İl Başkan Yardımcısı AR-GE Başkanı Enes Aslan, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, MÜSİAD Trabzon Şubesi Başkanı Aydın Birinci ve teşkilat mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen törenle TIR’lar Hatay’a yola çıktı. Türk milletinin tarihin her döneminde mazlumların yanında olduğunu ifade eden Atmaca, “Önce aziz milletimize ve daha sonra fedakarlık gösteren teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

AK PARTİ TRABZON TEŞKİLATI 2 TIR YARDIMI YOLA ÇIKARTTI 1 TIR DAHA SONRA

İlk olarak 2 TIR’ın yola çıktığını belirten Atmaca, “Yüklü miktarda yardım topladık. Trabzon genelinde vatandaşlarımızın ve teşkilat mensuplarımızın desteği bizleri memnun etti. Yardımlarımız da ağırlıklı olarak kuru gıda, temizlik malzemesi ve giyim eşyaları yer alıyor.  Bu yardımlarımız Hatay’da Bükülmez Sınır Kapısına gidiyor. Orada Kızılay TIR’larına aktarılacak ve sonrasında Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerimize ulaştırılacak.  2 TIR’ı yolluyoruz daha sonra 1 TIR yardım daha göndereceğiz. Oradaki kardeşlerimiz çok zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor ve bir dram yaşanıyor. Biz mazlumun ve mağdurun yanında dün de bugün de olduk ve yarın da olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 22:36
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273