banner277

Bakan Yardımcısı Trabzon'da konuştu !

Baş, Kanuni Bulvarı'nın Trabzon’un en büyük yatırımlarından biri olduğunu kaydederek, “Kanuni Bulvarı’nda gerçekten bütçeyi zorluyoruz. Her tarafı aksatıyoruz ama orayı aksatmıyoruz'' dedi.

Bakan Yardımcısı Trabzon'da konuştu !

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Kanuni Bulvarı'nın Trabzon’un en büyük yatırımlarından biri olduğunu kaydederek, “Kanuni Bulvarı’nda gerçekten bütçeyi zorluyoruz. Her tarafı aksatıyoruz ama orayı aksatmıyoruz. Çünkü, Trabzon için çok önemli bir proje” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Trabzon'da Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu ziyaret etti.

Bölgenin evladı Baş’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’un ulaşım yatırımları açısından çok büyük yatırımlar aldığını kaydetti.

Bakan Yardımcısı olarak Baş’ın Trabzon’a önemli katkıları olduğunu kaydeden Gümrükçüoğlu, “Sayın Baş, bugüne kadar ülkemizi hizmetle donatmış, ömrünü hizmetle geçirmiş bir hemşehrimiz. Büyük bir tecrübe ile bugün bakan yardımcısı olarak ülkesinin hizmetinde olmayı sürdürüyor” dedi.

ZİGANA TÜNELİ VE HAVALİMANINA İLAVE PİST İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATILDI

Trabzon’un ulaşım açısından büyük yatırımlar almaya devam ettiğini kaydeden Gümrükçüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimizin bildiği gibi başlatılmış olan Kanuni Bulvarı engelli topografyası olan tarihi geçmişi münasebetiyle yolları ve caddeleri dar olan şehrimizde bir inci gerdanlık gibi hızlı bir şekilde yapılıyor. Bunun yanında Erdoğdu yolu ve Uğurlu Karşıyaka yolları yine aynı şekilde devam etmekte. Sayın Başbakanımızın şehrimize son teşriflerinde vaat ettikleri gibi Ulaştırma Bakanımızın, Bakan Yardımcımızın ve ilgililerin takip ettiği Zigana Tüneli tarihi bölge merkezi olan Trabzon’u kısa sürede güneye, GAP Bölgesine ve Doğu Anadolu’ya bağlayacak olan önemli proje olarak tamamlanmış ve yatırım bütçesine alınması kararı verilmiş bulunmaktadır. Yine havaalanımız yaz aylarında günde 50 uçağın inebildiği, kış aylarında en az 20-25 uçağın indiği bütün bölgeye hizmet eder nitelikte. Yine Bakanlığımızın katkıları ile yeni bir pist çalışması, ilave bir pist çalışmasının tasarımı sürdürülmekte.”

Gösterilen misafirperverlikten ötürü Başkan Gümrükçüoğlu'na teşekkür eden Baş, şöyle konuştu: “Gerçi biz kendimizi misafir kabul etmiyoruz. Biz buralıyız. Memlekete geldik aynı zamanda. Gelmişken böyle boş gelmeyelim dedik. Kendi bakanlığımıza bağlı birimlerimizin faaliyetlerini yerinde inceleme görme, eksikler sorunlar varsa bunları dinlemek üzere çeşitli programlar oldu. Samsun’un ardından bugün Trabzon’umuzda zamanımızın kısıtlı olmasına rağmen çeşitli ziyaretler ve incelemelerde bulunduk. Bu vesile ile büyükşehir belediyemizi de ziyaret ettik. Trabzon’un gelişmesinde yer alan herkese ve her kuruma katkı sağlamak bizim için bir görevdir. Trabzon’un gelişmesine, ticaretine, turizmine katkı sağlayacak her teşebbüsün önünü açmak için çalışmaları sürdürüyoruz. Bu anlamda ortaya çıkan sorunların çözümüne katkı da bulunmak için destekleri sürdürüyoruz. Onun için buralardayız. Bu seyahatimizde çok faydalı hizmetler gördüm. Yerinde bir çok şeyi kavramak ve anlama imkanı elde ettik.”

KANUNİ BULVARI TRABZON’A BÜYÜK AVANTAJ SAĞLAYACAK

Bakanlığının Türkiye’nin en büyük yatırım bakanlığı olduğuna vurgu yapan Baş, şunları söyledi: “Türkiye’nin diğer bölgelerinde olduğu gibi Karadeniz Bölgesinde ve dolayısıyla Trabzon’da çok büyük yatırımlarımız vardır. Ziyaretimizde proje aşamasında olan ve yatırımı devam eden projeleri inceleme fırsatı bulduk. Bazı problemler var. Bazen bürokratik engeller oluşuyor. Onları aşıyoruz. Arkasından kamulaştırmalar engel. Onları da kademe kademe aşıyoruz. Bu anlamda Kanuni Bulvarı’nda kamulaştırmayı çalışma alanının bulunduğu yerlerde öncelikle başlatarak önünü açarak devam ediyoruz. Kanuni Bulvarı belirtildiği yatırım programı tarihi içerisinde bitirilecektir. Kanuni Bulvarında bir gecikme söz konusu değil. Aynı programda devam ediyoruz. Eğer bundan sonra kamulaştırmalardan bir gecikme olmaz ise şayet vaktinde bitirilecektir. Kanuni Bulvarı gerçekten Trabzon’un aldığı en büyük hizmetlerden birisidir. Kanuni Bulvarı Trabzon’a büyük avantaj sağlayacaktır. Özelikle bu Kanuni Bulvarında gerçekten bütçeyi zorluyoruz. Her tarafı aksatıyoruz ama orayı aksatmıyoruz. Çünkü Trabzon için çok önemli bir proje”

DEMİR YOLU İÇİN PROJELERDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

Trabzon’a demir yolunun getirilmesi için gerekli çalışmaları yaptıklarını kaydeden Baş, sözlerini şöyle tamamladı: “Başbakanımız ve şimdiki 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hayalidir Karadeniz’e demir yolunu indirmek. O önemli projelerimizden birisidir. Bununla ilgili birçok çalışma son noktaya geldi. Proje aşamaları bitmek üzere. Önümüzdeki yıllarda artık düğmeye basma zamanı gelecektir. Türkiye rayına girmiştir. Türkiye bundan sonra artık koşarak gitmeye başlayacaktır. Bundan Trabzon’da nasibini alacaktır. Çünkü Trabzon Doğu Karadeniz’in önemli bir merkezidir.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 19:47
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273