banner277

SÜRMENELİ ÜNLÜ GAZETECİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU !

SÜRMENELİ ÜNLÜ GAZETECİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU !
SÜRMENELİ ÜNLÜ GAZETECİ HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU !

Haber: Tarkan Yusuf Altıntaş / www.trabzonhaber24.com


Türk spor basınının deneyimli gazetecilerinden ve aynı zamanda TSYD'nin eski Genel Başkanı olan Doğan Koloğlu vefat etti.

86 yaşında hayata gözlerini yuman Koloğlu'nun Cuma günü Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verileceği kaydedildi.

1927 yılında Trabzon Sürmene'de doğan Koloğlu, spora Galatasaray Lisesi'nde başladı. Daha sonra Galatasaray Takımı'nda hem oyuncu, hem teknik direktör olarak görev yaptı. Milli Takım'da görev aldı. 1963 yılında TSYD'nin ilk üyelerinden oldu. 1981-1984 yıllarında bu derneğin genel başkanlık görevini üstlendi. Akşam, Hürriyet ve Milliyet gazetelerinin spor bölümlerinde yönetmen, yazı işleri müdürü ve spor yazarı olarak hizmet verdi. Basın kuruluşlarının yönetim kurullarında görevler aldı. Futbolu akademisyen boyutu ile irdeleyen birçok makale ve kitaba da imza attı.

www.trabzonhaber24.com ailesi olarak merhuma Allahtan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz. - See more at: http://trabzonhaber24.com/news.php?readmore=1389#.UoPMyOKwT9k
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273