banner164

Nehirler, kardeşliğe köprü oluyor..

Yeni yönetimle işbaşı yapan Rafting Federasyonu’nda hedef Güneydoğu’nun her ilinde rafting sporunu sevdirmek ve kardeşlik köprüleri kurmak.

Nehirler, kardeşliğe köprü oluyor..
banner232

20-23 Eylül 2019 tarihlerinde Tunceli’de ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren Türkiye Rafting Federasyonu’nda hedef Doğu Güneydoğu bölgelerimizde rafting sporunun geliştirilmesi ve yeni alanların keşfedilmesi, keşfedilen alanlarda Türkiye Rafting Şampiyonalarının yapılması olarak belirlendi.
Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı antrenör hakem ve nehir rehberliği eğitimlerinin hızlıca gündeme alınıp ülkemizin çeşitli noktalarında kursların açılmasını sporcu eğitim kamplarının açılarak sporcu yetiştirilmesine hız verilmesini amaçladıklarını söyledi.
Dünya Rafting Şampiyonasının geçen aylar içinde Tunceli’de yapıldığını da hatırlatan Yardımcı, raftingin yeni yol haritasının Rize, Bayburt, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Erzurum olduğunu da dile getirdi.
Yardımcı ayrıca nehirlerden bölgeye kardeşlik köprüleri kurmak istediklerini de vurgulayarak, kendilerine bu noktada emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür etti.


 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273