banner277

GEMİYİ İLK KAPTANMI TERKEDİYOR

GEMİYİ İLK KAPTANMI TERKEDİYOR

 

"YORULDUM, AYRILACAĞIM..."

Trabzonspor'un kaptanı, futbolcuların ağabeyi... Türkiye'nin en iyi kalecilerinden biri... Şenol Güneş ve Ünal Karaman görevi bıraktığında idmana takımı çıkartıp "Her şey yolunda" dedirten, şike sürecindeki haksızlığa karşı susmayan adam... Ancak son yıllarda taraftarların kendisine tepkilerine kırgın... İçini SABAH'a döken Tolga Zengin ayrılık sinyalleri verdi. "Taraftarın 'İyi kaleci değil, kötü' eleştirilerine üzülüyorum, nasıl üzülmeyeyim! Diğer takımlardan, 'Türkiye'nin en iyi iki kalecisi Trabzon'da' övgüsü gelirken kendi insanımdan haksızca eleştiri alıyorum. Gol yediğimde hemen 'Tolga iyi kaleci değil' deniyor. Kaleci hatalı gol yiyebilir ama hemen asıp kesiyorlar. Kurtardığım maçlar kolay unutuluyor."

Şike süreci psikolojimizi bozdu
...
"Şike süreci bizi çok yordu. Şampiyon oluyorsunuz ama hakkınız verilmiyor. Şampiyon kadronuz dağılıyor. İki yıldır çok yorulduk, yıprandık, psikolojimiz bozuldu. Bizim sevinçlerimizi çalanlara hakkımı helal etmiyorum. Bir taraftan bununla uğraşıp diğer taraftan haksız yere eleştiriliyorsunuz. Gerçekten çok yoruldum, yıprandım. Artık gitmek istiyorum. Teklifler var. Türkiye'den de var ama yurtdışında oynamak istiyorum. Burak, Yılmaz kulübe para kazandırdı. Gittiği her yerde hakkımızın çalındığını söyledi. Bir hafta unuttu, hemen asılıp kesildi. Ona 'Şampiyonluğumuzu inkar etme, onu beraber kazandık' dedim. Sonra gayet güzel bir şekilde bunu söyledi. Keşke herkes Burak kadar cesaretli konuşabilse. "

Finalde ne olmuştu?

Tolga, Türkiye Kupası Finali'nden sonra protokol tribününe el hareketi yapıp "Hepiniz şikecisinz" diye bağırmıştı. Tecrübeli eldiven basına ise "Bizim İçimiz yanıyor. Onlar yüzüme bakıp yavşak yavşak gülüyor" demişti.

'Hakkımı helal etmem' dedim

"Burak, Selçuk ve Engin'e gittiler diye tepkim olamaz. Onlara, 'Trabzon'un hakkını yiyen F.Bahçe, Eskişehir ve Sivas dışında hangi takıma giderseniz gidin. Yoksa hakkımı helal etmem' demiştim. Selçuk'a ilk teklif F.Bahçe'den geldi ama o, 'Hakkımızı yiyen bir takıma gidemem' diyerek geri çevirdi. Şenol Güneş Trabzon için bir efsanedir. Onu o şekilde gönderemezsiniz. Onu güzelce uğurlamamız gerekirdi. Yönetim yanlış yaptı. Bunu yönetime de söyledim."


banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273