banner164

SÜRMENE DERNEĞİ BAŞKANI DR.HAYDAR DULKADİROĞLU HDP MİLLET VEKİLİ ADAYI

Ülke Ajans'a konuşan Haydar Dulkadiroğlu "Yıllarca Türk ve Kürt halklarının kardeşliğini tesis etmek için mücadele verdim.HDP'nin bu ülkenin partisi olduğuna inanıyorum.Bu nedenle İstanbul 2.bölgeden aday adayı oluyorum.

SÜRMENE DERNEĞİ BAŞKANI DR.HAYDAR DULKADİROĞLU HDP MİLLET VEKİLİ ADAYI
banner232
SONUNDA BU DA OLDU SÜRMENELİ DR.HAYDAR DULKADİROĞLU HDP İSTANBUL MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  Özel Haber 
Sürmene Küçükdere Birlik Mahallesinden Haydar Dulkadiroğlu'nun eski soyadları Dülger Olan Haydar Dulkadiroğlu,daha sonra soy adını değiştirmiş, Dulkadiroğlu 2009 Seçimlerinde Ak Partiden İstanbul Ftih Blgesinden aday olmuş, bir dönemde Diyarbakır'a giderek Diyarbakır Belediye Başkanını Karadenize davet etmiş ,Doğudan HDP 'lileri Bölgemize davet etmişti.
Haydar Dulkadiroğlu "Yıllarca Türk ve Kürt halklarının kardeşliğini tesis etmek için mücadele verdim.HDP'nin bu ülkenin partisi olduğuna inanıyorum.Bu nedenle İstanbul 2.bölgeden aday adayı oluyorum.Ben insanım diyen, vicdanı olan herkesin akan kardeş kanının durması için mücadele etmesi gerektiğini savunuyorum.HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde büyük zaferle çıkacağı düşüncesiyle herkesi HDP'ye sahip çıkmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Dr. Haydar Dulkadiroğlu kimdir ?


1968 yılında Trabzon, Sürmene’de doğan Dr. Haydar Dulkadiroğlu, orta ve lise tahsilini Sürmene İmam Hatip Lisesi’nde yaptı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitenin Fen Bilimleri

Enstitüsü’nde yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamladı.


Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Dr. Dulkadiroğlu, 1991 yılında Su Ürünleri Mühendisleri Derneği’nin kuruculuğunu ve genel başkanlığını, Trabzonlu Üniversiteliler Derneği ve Trabzon Dernekler Federasyonu’nun kuruculuğunu yaptı. Halen Sürmene Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanlığını yürütmekte olan Dr. Haydar Dulkadiroğlu, geçmişte özel yurt müdürlüğü, özel şirketlerde genel müdürlük ve pazarlama müdürlüğü görevlerinde bulundu. Halen ortağı bulunduğu TRB San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin genel müdürlüğünü yapıyor
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2015, 20:41
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273