banner164

CHP İl Başkanı Güzide Ve Uzun’dan Sert Açıklama

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu

CHP İl Başkanı Güzide Ve Uzun’dan Sert Açıklama
banner232

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun ve beraberindeki yöneticiler, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

 
DÜNYA LİDERİNİN ÖĞRENCİLERİYİZ
Burada açıklamalarda bulunan Uzun, “Ana muhalefet partisinin saygın ve onurlu bireyleri olarak iktidar yürüyüşümüzün Trabzon temsilcileri olan bizler, bu kadim kentte siz basın emekçilerinin verdiği hizmetin kutsallığının hep bilincinde olduk. Çünkü biz kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz. Çünkü biz büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileriyiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak altı okun izinde şiyarımız demokrasi, adalet, özgürlük, bağımsızlık ve barıştır. Çünkü “Yurtta barış dünyada barış”ı savunan bir dünya liderinin öğrencileriyiz” dedi.
SALDIRIYA VARAN SONUÇLAR
Uzun, Şimdilerde iktidarın başının uluslararası platformlarda üç beş gün öncesinde dillendirdiği bu kavramlar içi boşaltılmış şekilde sönük balonlar gibi tepemizde savrulmaktadır. Partimiz her platformda yukarıdan aşağıya doğru FETÖ-PKK terör örgütleri üzerinden suçlamalara maruz bırakılmakta bunun sonucu olarak da topluma bırakılan nefret imajının genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya varan sonuçlara neden olmaktadır. Bu durum İlimiz Trabzon özelinde de aynı yansımalara neden olmaktadır. Uzun zamandır görev başında olan partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan bizler hiçbir gerginliğe neden olmamak için hep itidalli davranmaktayız. Özel günlerde emniyet güçlerimizle planlı ve programlı bir şekilde organizasyonlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu anlamda kolaylaştırıcı tutumlarından dolayı emniyet birimine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
HER TÜRLÜ HAKARETİ YAPTILAR
“Trabzon’da adeta bir elin bir parmağını geçmeyecek sayıda bir yayın organı haddini aşarak partimizi karalama kampanyasını uzun süredir sürdürerek toplumun sinir uçlarına dokunmaya devam etmektedir” diyen Başkan Güzide Uzun, sözlerine şu şekilde devam etti: “CHP’li yöneticiler olarak sabrımız son noktaya gelmiştir. Partimizin genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve partimizin kurumsal yapısına her türlü hakareti yaparak terör örgütleriyle eş değer nitelendirmelerle aşağılamalarına devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı olarak hakkımda verdiğim yanıt üzerinden savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş bu nedenle de ifadeye çağırıldım. İl başkanı olarak ifade vermek; kulakların sağır gözlerin kör olduğu bugünlerde adaletin ağızlarda sakız haline getirildiği bugünlerde bize zul gelmemektedir. Çünkü söylediğimiz gerçekler yazılı metinler olarak emniyette ifade vermek şeklinde de olsa yazılı metinler olarak kayda geçmiştir. Bu anlamda teşekkürü borç biliriz.”
HER PLATFORMDA PROTESTO EDECEĞİZ
Uzun, şu şekilde devam etti: “Manidar olan yetkililerin, partimize her türlü iftirayı atanlar karşısında suskun kalan adaletin terazisini eşit şekilde dengelememeleridir. Emniyet mensuplarının kibar tutumları gerçekleri ifade etmemize engel değildir. Bu anlamda da teşekkür ederiz. Anayasamızda yazılı olan eşit yurttaşlık hakkı, çamur atanla çamuru yiyene bile eşit davranmayı bile sağlamıyor ne yazık ki. Adalet kavramı içselleştirilmesi gereken en önemli yapı taşıdır. Bildiğiniz gibi ve yönetenlerce sözde değil özde olmalıdır. Adı Günebakış olan yayın organı belli ki iktidar hayatına devam ettiği sürece bu tutumunu sürdürecektir. İktidar gittiğinde (ki gidecektir de tez zamanda 50+1 indirimine göz kırpmalarından belli) ne yaptığına artık kararını kendisi verir. Bundan böyle tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak protesto edilecek ve okunmaya değer olmadığı her ortamda ifade edilecektir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne FETÖ-PKK yakıştırması yapmak hadsizliğini gösterene cevabımız açık ve net şekilde budur.”

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273