banner164

Başkan Genç 'Okullarımıza 10 milyon TL destek sağladık'

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Boztepe İlkokulu'nu ziyaret ederek Okul Aile Birliği Toplantısı'na katıldı.

Başkan Genç 'Okullarımıza 10 milyon TL destek sağladık'
banner232

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Boztepe İlkokulu'nu ziyaret ederek Okul Aile Birliği Toplantısı'na katıldı. Okul Aile Birliği Başkanı Berkant Özer'den eksiklikler ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgi alan Başkan Genç, "Bugüne kadar okullarımızdan hangi talep gelirse gelsin imkânlarımız ölçüsünde bunları yerine getirmeye çalıştık. Eğitim doğrudan görev alanımıza girmese bile okullarımıza destek faaliyetleri harcama kalemlerimizde önemli bir yer tutuyor." dedi. 


TÜRKİYE, EĞİTİMLE DÜZLÜĞE ÇIKACAK


Okul Müdürü Osman Öztürk, veliler ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Başkan Genç, "Ortahisar'ımızda çok sayıda okul var. Birkaçı hariç hepsini ziyaret ettim. Her birinin çeşitli ihtiyaçları oluyor. Öğrencilerimizin sorunsuz bir şekilde eğitim alması için, bu ihtiyaçları karşılamaya çalışıyoruz. Sıra, masa desteğinden tutun da, boyama, sıva, badana ve peyzaj çalışmalarına kadar birçok konuda okullarımıza destek oluyoruz. Bunun yanında spor salonu yapıyoruz. Ayrıca çocuklarımızın masa tenisi, basketbol, futbol gibi sporları yapabilmelerini temin etmek amacıyla ekipman desteğinde bulunuyoruz. Bugüne kadar okullarımıza 10 milyon TL civarında harcama yaptık. Çocuklarımızın ruhsal ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak için sportif faaliyetler çok önemli bir konu. Diğer yandan okullarımızdaki kültürel, sanatsal etkinliklere destek oluyoruz. Belediyemizin sponsorluğunda okullarımızda tiyatro oyunları, konferanslar, seminerler organize ediyoruz. Öğrencilerimizi bu tür kültür ve sanat faaliyetleriyle destekleyerek öğrencilerimize çok yönlü katkı sağlıyoruz. Gelecek nesillerimizin bu vatana, bu millete hayırlı bireyler olarak yetişmesi için üzerimize ne düşüyorsa yerine getirmeye hazırız. Çünkü biliyoruz ki, eğitim sorununu bütün yönleriyle halledersek, Türkiye düzlüğe çıkacak ve  bugün baş başa kaldığı bütün problemleri çözecek." ifadelerine yer verdi. 
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner233

banner273