banner277

Başbakan Davutoğlu'nun bu fotoğrafı olay oldu !

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün serbest bırakılan Türk vatandaşlarını karşılarken çekilen görüntüsü sosyal medyada olay oldu.

Başbakan Davutoğlu'nun bu fotoğrafı olay oldu !

Başbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD tarafından rehin alındıktan sonra serbest bırakılan Musul Başkonsolosu ile beraberindeki 45 konsolosluk çalışanı ile birlikte özel uçak 'TUR' ile Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. 

IŞİD tarafından rehin alınan Musul Başkonsolosu ile beraberindeki 45 konsolosluk çalışanı serbest bırakıldı. Serbest bırakılan rehineleri Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa GAP Havaalanı'ndan özel uçak 'TUR' ile Esenboğa Havalimanı'na getirdi. Karşılamaya Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve rehinelerin aileleri katıldı. Davutoğlu, uçaktan havalimanında bekleyen rehinelerin yakınları ve basın mensuplarını selamladı.

Serbest bırakılan Türk rehinelerin yakınları, kendileri için ayrılan platformda yakınlarının gelmelerini bekledi. Uçağın havalimanına inmesinin ardından kapılar açıldı ve serbest bırakılan Türk rehineler yakınlarıyla kucaklaşarak hasret giderdi. Duygusal anlar yaşanırken, rehinelerin bazı yakınlarının gözyaşlarını tutamadığı görüldü. 

Başbakan Davutoğlu, bir konsolosluk çalışanının çocuğunu sevdi. Konsolosluk çalışanlarıyla sohbet eden Davutoğlu, Musul Konsolosu Öztürk Yılmaz'ı alnından öptü.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 04:46
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273