banner277

BAKAN SOYLU ;YAYLALARI TARUMAR ETTİRMEYECEĞİZ

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Hamamizade İhsan Bey kültür Merkezindeki Ak Parti İl Danışma Meclisinde konuşurken Yaylalarımızı katledenlere dur diyeceğiz ;

BAKAN SOYLU ;YAYLALARI TARUMAR ETTİRMEYECEĞİZ

 BAKAN SOYLU ; YAYLALARI TARUMAR ETTİRMEYECEĞİZ 

Haber : Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon Hamamizade İhsan Bey kültür Merkezindeki Ak Parti İl Danışma Meclisinde konuşurken Yaylalarımızı katledenlere dur diyeceğiz ;Özellikle yaylalar konusunda, bize ecdadımızın atalarımızın emanetidir. Paramız olabilir. Zengin olabiliriz.

Ama bu bizim yaylalarımızı, bize bırakılan bu mirasları tarumar etmemize sebep teşkil etmemelidir. Bir frene basalım diyoruz. Bizim bir mimarimiz var ondan uzaklaşıyoruz. Kültürümüzden uzaklaşıyoruz. Kim bana kızacaksa kızsın, ben çocukluğumda gittiğim yaylalarda bir yayla evinin yapılması için orada ki heyetin saatlerce tartıştığını, o tartışmaların eve gittiğini, bilen bir kardeşiniz olarak anlatmaya çalışıyorum. Herkes istediği yere han kuramaz arkadaş… Bu hiç olmayacak anlamına gelmiyor. Ama bir bakalım, dur diyelim. Orada yapılacakların, orada mirası olanların, hakkı olanların hakkını bertaraf etmeyelim. Para, maddiyat, zenginlik her türlü hakkın önüne geçmesin. Burası bize bırakılan emanettir. Biz bu emanetlere sahip çıkmak zorundayız. Bunu ortaya koyacak düzenlemeleri yapalım. Yeşil yol niçin yapılıyor. Bu dünya mirasımızdır. Hep birlikte gerçekleştirecek anlayışı ortaya koyalım.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2016, 20:36
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273