banner277

Ak Parti Yomra Kongresini Yaptı

AK Parti Trabzon'da ilçe kongreleri devam ediyor. Sabah tek listeyle yapılan Maçka ilçe kongresinin ardından Yomra ilçe kongresi bugün yapıldı.

Ak Parti Yomra Kongresini Yaptı
banner232

Geçtiğimiz hafta yapılan Hayrat ve Araklı kongrelerinin ardından bugün de Maçka ve Yomra kongreleri gerçekleştirildi.Yomra’da mevcut başkan Avni Adanur, tek liste ile gidilen seçimde yeniden başkan oldu.
PTOROKOLDEN YOĞUN KATILIM
Pandemi tedbirlerinin alındığı kongreye, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Bölge Koordinatörü Polat Türkmen, Ak Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Salih Cora ve Bahar Ayvazoğlu, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr.Mehmet Aşık,Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, Ak Parti Trabzon Başkan Yardımcıları Halil İbrahim Demirtaş ile Hasan Dilekoğlu, Yomra eski Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, Mehmet Karaoğlu,Ak Parti Sürmene İlçe Başkanı Hüseyin Azizoğlu,Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, Ak Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık, Ak Parti Maçka İlçe Başkanı Sedat Kongur ve yönetimi, Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Mehmet Karaoğlu, Ak Parti Yomra Belediye Meclis Üyesi Tülay Adanur. Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali ve partililer katıldı. 
MEVCUT BAŞKAN PROJELERİ ANLATTI
Ak Parti Yomra İlçe Başkanı Avni Adanur, “Bir kez daha ilçe başkanı olarak devam etmemi gören parti büyüklerime teşekkür ediyorum. Kaşüstü Hastanesi, 112 Acil Servisi, adliye binası yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Dalçık projesi Yomra’mızın çehresini değiştirmiştir. Çok yakında ihalesi yapılıp biten Hükümet Konağı’nın da ihalesi bitti. Yomraspor için spor kompleksinin projesi bitti önümüzdeki ay ihaleye çıkacaktır. Eksiklerimiz tabi ki vardır. Kaşüstü bölgesinde okul sorunuz Yomra emniyet ve jandarma binasının da önümüzdeki dönem yapılması için durmadan çalışacağız” dedi.
banner1726
TRABZON YOMRA’YA DOĞRU BÜYÜDÜ
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Atilla Ataman, “Türkiye’de bir Adanur bulduk onda ısrarcı olduk. Genel sekreterimiz Yomralı. Yomra’da bugün başka bir kültür daha gördük. Siyasi partilerin tamamının bu kongrede olması da çok kıymetli bir şey. Bunun Yomra hak etmiş. Dünyada şehirler batıya doğru büyürken Trabzon Yomra’ya doğru büyümüş. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız işleri anlatmamıza gerek yok. Zaten yapılacak işlerdi. Programımızın gerisinde kaldık. Araklı sel süreci, pandemi, komşu ildeki sel süreci yaşandı. Bu da bu süreci etkiledi” ifadelerini kullandı.
CORA, DEMİRYOLU MÜJDESİNİ VERDİ
Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, “Milletin attığı maya tutmuştur. Milletin en köklü sorunlarını çözmüş yapılamaz denilenleri yapmış isek bu ülkede belirli odakların direncine rağmen muhtar bile olamaz denilen bir kişi cumhurbaşkanlığı makamına kadar bu millet taşıdıysa bu maya tutmuştur. Kumaş sağlam arkadaşlar. Ak Parti milletin desteği karşısında dik durmakta vesayet organlarına pabuç bırakmamaktadır. Liderimizin arkasında yürümeye devam ediyoruz. Yomra olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. İktidar partisinin sıkıntısız iktidarda kalabilmesi iftihar duyabileceğimiz bir durumdur. Trabzon-Erzincan demiryolu sadece bizim milletvekilleri olarak ilimize davet ettiğimiz bir proje değildir. Önceki dönem başbakanımız tarafından söz verildi. Birçok aşama geçirdi. 2011 yılında o dönem milletvekillerinin katkısıyla güzergah ile proje yapıldı. 1/50000’lik haritaları çıkarıldı. 2014’te tamamlandı teslim edildi. Trabzon milletvekilleri ile beraber 2018 yılında Trabzon-Erzincan demiryolu adıyla etüt projesi ihale edildi. Sonucunda sözleşme imzalandı, İş teslim edildi. Proje çalışmaları devam etmektedir. Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı bakanımızla görüştük. Trabzon-Erzincan demiryolu ne araftadır ne de rafa kaldırılmıştır. Proje çalışmaları son sürat devam etmektedir” dedi.
TEŞKİLATA TEŞEKKÜR ETTİ
Ak Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “Göreve devam edecek olan ilçe başkanı ve ekibini tebrik ederek bugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı da teşekkür etti.”
GECE GÜNDÜZ MİLLETİMİZ İÇİN ÇALIŞTIK
Ak Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, “Ak Parti 18 yıldan beri çok büyük hizmetler yaptı. Biz milletimizin dertleriyle dertlendik milletimizin beklediği hizmetleri yapmak için gece gündüz demeden dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde çalıştık bugünlere geldik. İnandığımız yolda yürüdük. Milletimizi hiçbir zaman satmadık” ifadelerini kullandı.


GÖREVDEN AYRILMAK SORUMLULUĞU DEĞİŞTİRMİYOR
Ak Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi, “İnandığın yolda yürü sloganı ile gerçekleştirmiş olduğumuz 7. Olağan Genel Kurulumuz ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun. Bize verilen desteğin hiçbir şekilde heba edilmediğini kıymetli vatandaşlarımıza anlatmalıyız. Göreve devam edecek ve ayrılacak arkadaşlarımız olacak. Görevden ayrılmak sorumluluğu düşürmüyor. Yine inandığı yolda yürümeye devam edecek. Teşkilatımızı daha da kuvvetlendireceğiz. Bütün dünya mazlumları bizim gözümüzün içerisine bakarak umut ışığı bekliyor. Burada emeği geçen teşkilatlarımıza, ilçe teşkilatlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” ded!

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2020, 13:08
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273