Ak Parti İl Gençlik Kollarından Kınama 

Ak Parti İl Gençlik Kolları Yomra Adliyesi önünde toplanarak ,KTÜ Kollektif Grubu,Berivan Bila,KESK ve CHP İl Başkanı Güzide Uzun'a cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yaptıkları hakaretten dolayı Kınadı. Kınamaya Ak Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali,Ak Parti İl Başkan Yardımcıları ve Gençlik Kolları üyeleri katıldı. AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali şu açıklamayı yaptı.

Ak Parti İl Gençlik Kollarından Kınama 
banner232

Ak Parti İl Gençlik Kollarından Kınama

 

KTÜ(Karadeniz Teknik Üniversitesi) Kollektif grubu tarafından Cumhurbaşkanımız’a en ağır ifadelerle hakaret eden ve tutuklanan Berivan Bila’nın yapmış olduğu bu eylemi masum bir gazetecilik örneğiymiş gibi gösteren, iftiraları ve hakaretleri özgürlük çerçevesi içerisindeymiş gibi anlatan, şahsın gazeteci olmadığı halde kendini gazeteci gibi lanse edip, söz konusu hazırlamış oldukları hakaret metnini Mahkeme tarafından suç unsuru ilan edilmesine rağmen toplu halde basına karşı okuyan, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden ve bunları destekleyen KESK Başkanı ile bileşenlerini esefle kınıyoruz. 

CHP il başkanı güzide uzunun ise bu durumu fikir özgürlüğü olarak yansıtmasını akıl tutulması olarak görüyoruz. Berivan bila’nın cumhurbaşkanımızında adını verdiği yazısında ise kanlı katil ifadesini kullanması nasıl ifade özgürlüğü altına giriyor. Vatan haini can dündar’ında paylaşımı destekler nitelikte. Bunca hakaret ve iftira dolu açıklamalar yapanlar gazetecilikten dem vurup, insan hakları evrensel beyannamesinin ardını sığınıyorlar. “her ferdin fikir ve fikirlerini açıklama hakkı ve hürriyeti vardır. “ 
Bu açıklamaları hiçbir şekilde kabul etmiyor. Elimizden geleni de hukuk mücadelesi çerçevesinde, yine insan hakları noktasında, sonuna kadar yerine getireceğimizi buradan ilan ediyoruz.


Bilinmesini isteriz ki kimse bu hakaretleri ifşa ettiğimiz için, savcılığa ihbar ettiğimiz için ne bizleri ne Milletvekilimizi korkutamaz ve sindiremez. Ve yine bilinmesini isteriz ki Recep Tayyip Erdoğan bizim kırmızı çizgimizdir. Cumhurbaşkanımıza hakaret eden ifadelerle, nezaketsizlik sınırlarını ihlal edenler, o hudutta bizleri karşılarında her daim dim dik bulacaklardır. Burası değneksiz köy değildir, başı boş gezemezsiniz. Herkes yerini ve haddini bilecek. 

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Sefa Küçükali

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 16:58
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273