banner164

Ağaoğlu: Bugün Trabzon'un gençlerinin katledilişini izledik!

Ahmet Ağaoğlu Trabzonspor - Galatasaray maçının ardından sert konuştu.

Ağaoğlu: Bugün Trabzon'un gençlerinin katledilişini izledik!
banner232

Trabzonspor'un Galatasaray'a hakem eliyle 3-1 yenildiği maçın ardından bordo mavililerin başkanı Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu.
 
Ağaoğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şöyle;

Ahmet Ağaoğlu: "Trabzon Lisesi 1915'te Çanakkale'ye gençlerini gönderdi. O lise 2 yıl mezun vermedi. Emperyalist kurşunlarıyla şehit oldular. Aradan 105 yıl geçti değişen bir şey yok. Yine Trabzon'un gençleri katledildi." 

Takım ruhu içerinde nasıl mücadele edilirse o kadar mücadele ettik. 1905 yılında Trabzonspor lisesi savaşa öğrenci gönderdi. O lise 2 sene mezun veremedi. Şimdi ise Trabzon gençlerinin katledilişini izledik. Gurur duyuyorum. Ama şartlar ne olursa olsun bu gençlerle mücadele devam edecek. Bırakın futbol oynayalım. 10 yıl önce o gençleri katlettiler. Bugün bu 18 yaşındaki gençleri katediyorlar. Ya bu İstiklal marşını hiç okutmayalım. Galatasaray’ı tebrik ediyorum ama müsaade edin oyun oynansın ve netice oynanarak tesicil edilsin. Bu 18 yaşında mücadele eden çocukların vebali ödenemez. 
Oyun bütün ülkenin gözü önünde yaşandı. Herkesin gördüğü konu hakkında bir şey yapmayacağız. Benim 18 yaşındaki genç kalecim hatalı gol yiyorsa bırakın yesin müdahil olmayın. 105 yıl önceki düşman devam ediyor. Bu  düdük çalacaksa ortaya adaletli çalınsın. Maç koptuktan sonra bize yönelik düdük çalıyor. Allah bize haram tek gol tek puan nasip etmesin. Biz bu mücadeleyi böyle devam ettireceğiz. 

İnsan esame listesini eline aldığında çocukları görür ve ortaya maç yönetmeliyiz diyor. Bu çocuklar kolay yetişmiyor. Bu tür olaylar olunca bu çocuklara mahcup oluyorsunuz haklarını koruyamıyoruz diye. Bizim ağrımıza bu gidiyor.  Hakkımız çalındı hakkımız olan çalınmadı. 

Düdük adaletli çalınsın ben bunu istiyorum. Ben kulüp başkanı olarak o hakem düdüğünü assın demem. Biz sadece adelet istiyoruz başka bir şey istemiyoruz. Gençlerin bu yaşta budanmasına karşıyız. 

Var sistemi mükemmel. Her şey orada gösteriyor. Ceza sahası içerisinde bir oyuncunun ayağına basıyorsanız bunu teknolojis size gösteriyor. Bunun kararını sonuçta bir insan karar veriyor. 

Galatasaray bizi yenebilirsi ama bırakın bu mağlubiyeti başka bir yere bağlamadan çıkalım. Biz kendi hatalarımızı giderebiliriz. Ama neticeye tesir eden hataları kim düzeltecek yada başka bir yöntem mi var bilemiyorum

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2019, 22:20
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner233

banner273