banner277

Şalpazarı Belediyesi’nden Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Trabzon’un Şalpazarı Belediyesi Ağasar Kültürünün önemine dikkat çekmek için "Ağasar Kadını" isimli fotoğraf yarışması düzenliyor.

Şalpazarı Belediyesi’nden Ödüllü Fotoğraf Yarışması
banner232

Sosyal ve Kültürel Belediyeciliğe her anlamda önem veren Şalpazarı Belediyesi, “Ağasar Kadını” isimli fotoğraf yarışması düzenleyecek. Düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihi 30 Eylül 2020 olarak belirlendi. Şalpazarı Belediyesi tarafından düzenlenecek olan fotoğraf yarışmasının tüm bilgilendirmesi https://salpazari.bel.tr/agasar-kadini-fotograf-yarismasi.slw adresinde detaylı bir şekilde verilirken, yarışmanın birincisine 3 bin TL, ikincisini 2 bin TL, üçüncüsüne bin TL, mansiyon alan 5 kişiye 250’şer TL para ödülü verilecek.

AĞASAR KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Fotoğraf yarışmasıyla ilgili Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) Hikmet Aksoy Lokalinde jüri üyeleriyle basın toplantısı düzenleyen Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Şalpazarı ilçesindeki Ağasar kültürü ve kadın unsurunun objektiflerle buluşması için böyle bir yarışma düzenlendiğini belirterek, “Şalpazarı’nın, dününe, geleceğine ve kültürüne önem veren bir anlayışımız var. Ağasar kıyafetleri çok meşhurdur. Çok önemli turizm merkezlerimiz var. Bunları ön plana çıkarmak istiyoruz. Yarışmanın amacı Trabzon’un Şalpazarı İlçesi’nin engebeli ve yeri geldiğinde zorlu doğa koşullarına hiç yılmadan, usanmadan göğüs geren yöre kadınının, hayat mücadelesini resmetmektir ve ilçenin ulusal mecrada daha çok tanınırlığını sağlamaktır. Yarışmanın bütün detayları ve katılım şartları belediyemizin resmi internet sitesinde mevcuttur. En iyi fotoğrafı seçmek eminim ki çok zor olacaktır. Şimdiden yarışmaya katılacak tüm fotoğraf severlere başarılar diliyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 20:25
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273