banner164

Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Aktürk Tartışmaya Katıldı

Haber: Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Bekir Aktürk Muhtarlıklar kaldırılsın Tartışmasına katıldı.

Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Aktürk Tartışmaya Katıldı
banner232

Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Aktürk Tartışmaya Katıldı 

Haber: Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com

Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Bekir Aktürk Muhtarlıklar kaldırılsın Tartışmasına katıldı. Türkiye Muhtarları Konfederasyon Genel Başkanı Bekir Aktürk yayınladığı mesajında : Türkiye'de Muhtarlığın bir sefer kaldırıldığını ama sonunda Muhtarlığın önemi anlaşıldığını ve tekrar kanunla geri getirildiğini ifade etti.  Aktürk şu ifadelere yer verdi. 
BEKİR AKTÜRK 

Büyükşehirlerde Muhtarlıkların kaldırılması değil yeni hizmet alanlarının oluşturulması ve gerekli kanuni düzenlemelerin yapılması kaçınılmazdır.190 yıllık demokrasi tarihinin temel taşı muhtarlık müessesinin aynı zamanda bir kültür mirası olduğu unutulmamalıdır.Muhtarlık 1933 yılında kaldırıldı ancak 1944 yılında 4541 sayılı kanun ile tekrar muhtarlık müessesesinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmıştır. Muhtarlık halkın sosyal yaşantısının bir parçasıdır,Muhtar halkın sırdaşı,yoldaşı ve devletin en uç noktadaki ayrım yapmadan hizmet yapan birimidir. Muhtarlığın önemini anlamak için 1933_1944 yılları iyi analiz edilmelidir. Muhtarlık müessesesinin kaldırılmaya değil yeni kanunlara ihtiyacı vardır.Bu vesile ile 31.3.2019 da seçilen Tüm Muhtar Arkadaşlarıma yeni Görevlerinde Başarılar dilerim.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160