banner164

TGC Başkanı Küçük''Hep Birlikte Bu Zorlu Süreci Aşacağız''

Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan'da gelişen 11 Mart 2020'de Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın ilan edilen SARS-CoV-2 olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs hastalığı ile topyekün mücadele ediyoruz.

TGC Başkanı Küçük''Hep Birlikte Bu Zorlu Süreci Aşacağız''
banner232

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını kapsamında devletimizin aldığı tüm tedbirler harfiyen uygulanmaktadır. Bu tedbirler çerçevesinde İçişleri Bakanlığımızın kararı ile; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine kapatılmış, ülke genelinde önleyici tedbirler artırılmıştır. Halkımızın, olayın ehemmiyetine vakıf olarak hepimizin sağlığını ilgilendiren tüm uyarılara ve duyurulara saygı içinde uyması ve bu süreç atlatılıncaya kadar resmi makamların açıklamaları doğrultusunda tedbirlerini alarak uygulaması kritik derecede önem taşımaktadır.
Kuşkusuz ki Korona virüsü ile mücadelenin en önemli aşaması hastalığın insanlara bulaşmasını önlemek olmalıdır. İkincisi de hastalığın bulaştığı kişileri hızla tedavi etmek. Bu düşünceden hareketle korona virüsün en son girdiği coğrafyalardan biri ülkemizde hayatlarını ortaya koyarak canla başla çalışan doktorlarımız, hemşirelerimiz ve sağlık çalışanlarımıza takdire şayan fedakârlıkları için teşekkürü borç biliyoruz.
 7/24 esasına göre fedakârca çalışan en riskli meslek gruplarından olmasına rağmen ilk andan itibaren doğru bilgiler ile kamuoyunun aydınlatılmasına bu zorlu süreçte katkı sağlayan basın emekçilerimize de canı gönülden teşekkür ediyoruz.
Virüsün yayılmasına karşı devletimizin dünyaya örnek olan titiz çalışmaları ve aldığı kararlar halkımızın sağlığını korumak adına yapılmaktadır. Halkımızın da bu konuyu ciddiye almasını, mümkünse evlerinden çıkmamalarını ve hijyene her zamankinden daha fazla dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Devlet ve  millet el ele bu zorlu süreci hep birlikte aşacağız.

                                                                                                     Ersen KÜÇÜK
                                                                                 Trabzon Gazeteciler 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 11:53
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273