banner164

Tabakhane yıkılan bina sayısı 632’ye ulaştı

Haber : Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Trabzon Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma işlemlerinin önemli ölçüde tamamlandığı Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesinde yıkım çalışmalarını sürdürüyor

Tabakhane yıkılan bina sayısı 632’ye ulaştı
banner232
 Tabakhane yıkılan bina sayısı 632’ye ulaştı

Haber : Melek Çakır   www.trabzonhaber24.com  

Trabzon Büyükşehir Belediyesi kamulaştırma işlemlerinin önemli ölçüde tamamlandığı Tabakhane Kentsel Dönüşüm Projesinde yıkım çalışmalarını sürdürüyor. 675 binanın kamulaştırılarak yıkılacağı Tabakhane’de 659 binanın kamulaştırma işlemi tamamlanırken son yapılan yıkımlarla birlikte bölgede yıkılan bina sayısı 632’ye ulaştı.

Bölgede sürdürülen çalışmalarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’u ismine layık hale getirecek çok büyük çalışmalara imza atmakta olduklarını kaydetti. Bölgede bulunan Pazarkapı Kavşağı’nın da Karayolları tarafından ihale edildiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Tabakhane kentsel dönüşüm alanı içinde Kanuni Bulvarını sahile bağlayacak önemli bir ulaşım aksımız yer alacak. Bu yol ile birlikte, kamulaştırma ve yıkım çalışmalarının tamamlandığımız Tabakhane kentsel dönüşüm alanının Pazarkapı Kavşağı ve Yavuz Selim Bulvarı (Tanjant Yolu) arasındaki kısmının uygulama ihalesi TOKİ tarafından yapılacaktır. Karayolları tarafından yapılan ihale neticesinde Pazarkapı Kavşağı ile birlikte Devlet Karayolu da yeniden düzenlenecektir. İhale sonuçlanmış olup bu çalışmalara kısa sürede başlanacaktır. Tabakhane kentsel dönüşüm alanının kuzey kısmında son yaptığımız yıkımlarda söz konusu kavşak ve yol düzenlemesi nedeniyle icra edilmiştir. Tabakhane kentsel dönüşüm alanının kuzey kısmında bulunan Kadınlar Hali de tümüyle yenilecektir. Yeni Kadınlar Hali ihalesi 2017 yılı içinde yapılacaktır. Böylece bu büyük alan sadece Trabzon’umuzun değil, bölgemizin en modern yaşam alanı haline gelecektir. Bu tür dev yatırımlarla Trabzon’umuzu ismine layık hale getirirken şehrimizin her daim önünü açan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerimize Trabzon halkı adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 14:00
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273