banner277

Şehit aileleri, Başkan Genç’i ziyaret etti

Genç: “Ödenen bu bedel emsalsizdir”

Şehit aileleri, Başkan Genç’i ziyaret etti
banner232

Trabzon Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Karaca ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti.
Başkan Karaca ve beraberindeki heyet ile sohbet eden Genç, “Bu toprakları bize vatan yapan, kanlarıyla bu toprakları sulayan şehitlerimizin aileleri için ne yapsak azdır. Bu bedelin bir karşılığı yok, bu hiçbir şeyle mukayese edilemez… Ödenen bu bedel emsalsizdir. Bu anlamda şehit aileleri başımızın tacıdır. Bugün, bu vatan toprağı üzerinde mutlu, huzurlu ve müreffeh bir yaşam sürüyorsak, bu şehit ve gazilerimizin fedakârlığı sayesindedir.” dedi.
“YAKIN İLGİNİZ BİZİ MEMNUN EDİYOR”
Dernek Başkanı Karaca ve yönetim kurulu üyeleri Başkan Genç’in sivil toplum örgütlerine verdiği desteklerden son derece memnuniyet duyduklarını ifade etti. Başkan Genç ile sohbetinde sivil toplum örgütlerinin kent dinamiklerinin harekete geçirilmesi konusunda önemli gayretler yürüttüğünü belirten Karaca, “Sivil toplum örgütlerine günümüzde demokratik toplumun vazgeçilmez unsurları olarak bakılıyor. Şehit Aileleri Derneği olarak bizim için önem arz eden meselelerin gündeme getirilerek çözüm yolu bulunması konusunda bugüne kadar çok ciddi çalışmalarımız oldu. Bundan sonra da olacak. Siz değerli başkanımızın sivil toplum örgütleriyle olan yakın ilişkiniz ve desteğinizden dolayı son derece memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim.” dedi.
“ÇAĞRIMIZA KULAK VERDİNİZ”
Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi içinde dernekleri için yer tahsis etmesinden dolayı Başkan Genç’e teşekkürlerini ileten Karaca, “Derneğimizi sık sık ziyaret ederek hâl ve hatırımızı sormanız bile bizim için çok değerliydi. Diğer yandan her ziyaretinizde getirdiğiniz gibi, Pazarkapı Kentsel Tasarım Projesi içinde derneğimize bir mekân tahsis etmenizden dolayı sizlere heyetimiz adına bir kez teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz. Gerçekten de derneğimizin temsil ettiği yüce değerlere lâyık bir mekâna ihtiyacı vardı. Mevcut binamız ihtiyaçlarımızı karşılamıyordu. Bu anlamda oldukça sevinçli ve mutlu olduğumuzu belirtmek isteriz. İyi ki, sizin gibi sivil toplum örgütlerinin sorunlarıyla hem hâl olan, onlarla istişare eden nihayetinde çağrılarına da kulak veren bir belediye başkanımız var.” diye konuştu.
“NE YAPSAK AZDIR”
Şehit aileleri ile engelliler konusunda faaliyet gösteren derneklere pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirten Başkan Genç, “Bütün sivil toplum örgütleri bizim için değerlidir ve aynı önemdedir. Bu anlamda hiçbir sivil toplum örgütünü diğerlerinden ayrı tutmayız ya da farklı bir muamele yapmayız. Fakat görev alanları itibarıyla şehit aileleri dernekleri ile engelliler konusunda faaliyet gösteren derneklere pozitif ayrımcılık yapmamız gerekir. Bu toprakları bize vatan yapan, kanlarıyla bu toprakları sulayan şehitlerimizin aileleri için ne yapsak azdır. Bu bedelin bir karşılığı yok, bu hiçbir şeyle mukayese edilemez… Ödenen bu bedel emsalsizdir. Bu anlamda şehit aileleri başımızın tacıdır. Bugün, bu vatan toprağı üzerinde mutlu, huzurlu ve müreffeh bir yaşam sürüyorsak bu şehit ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlığı sayesindedir. Bu aziz vatan için canları vermiş şehitlerimiz için bu yaptığımız, onların fedakârlığının yanında sözü bile edilmez. Biz sadece şehitlerimize ve gazilerimize olan vefa borcumuzu yerine getiriyoruz. Yoksa bir lütufta bulunmuyoruz. Keşke elimizden daha fazlası gelse de maddi ve manevi olarak bu desteklerimizi biraz daha artırsak. İnanın bunun gayreti içindeyiz. Ziyaretinizden ötürü başkanımıza ve siz yönetim kurulu üyelerine bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.  

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner285

banner273