Salih Cora’dan Ahmet Kaya’ya Anında Cevap

Ak Parti Trabzon Milletvekili Av.Salih Cora ,İstanbul-İzmir Otoyolunun açılışı yapıldığı gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında yapmış olduğu açıklamaya önce CHP Milletvekili Ahmet Kaya’dan cevap geldi aynı cevaba Ak Parti Trabzon Milletvekili Av.Salih Cora’dan jet hızı ile cevap gecikmedi . Cora’nın cevabı.

Salih Cora’dan Ahmet Kaya’ya Anında Cevap
banner232

Ahmet Kaya'nın açıklamasına cevap

İstanbul-İzmir otoyolunun açılışının yapıldığı gün CHP Genel Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgemizi ziyareti nedeniyle bir ilçe belediyesi tarafından yapılan Atatürk heykelinin açılışına ilişkin yapmış olduğum paylaşım CHP Trabzon milletvekili Sn. Ahmet Kaya tarafından bağlamından koparılarak başka bir yöne çekilmiştir.

Bizim paylaşımımız çok açıktır. Bir taraftan herkesin hayal ettiği bir hizmet gerçeğe dönüşmüş, İzmir-İstanbul arası 8.5 saatten  3.5 saate inen otoyolun yapımı tamamlanmıştır. Diğer taraftan bu ülkeyi yönetmeye talip olan anamuhalefet lideri ise büyük bir törenle heykel açılışı yapmıştır. İki siyasetçi arasındaki vizyonu ortaya koyduk.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sevmek daha çok heykel yapmak ve açılışını yapmakla tespit edilmez. Bu ülkeye daha çok hizmet yapmakla belirlediği hedefleri yakalamak ile mümkündür.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusudur. Kurucu irade ve kurtuluş mücadelesinin kahramanıdır.

Gazi, Anadolu seyahatlerinde gittiği her yerde yol, su, elektrik talepleriyle karşılaştığını bilmeyen yoktur. 1924 yılında Trabzon’u ziyaretinde, “Trabzon’umuzu az zamanda dahile demiryolu birleştirmek, güzel rıhtım ve limanla teçhiz edilmiş görmek, ruhbai amalimdir” sözlerini sarfederek ulaşıma verdiği önemi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Öldükten sonra benim heykelimi yapın” diye bir çağrısı ve herhangi bir vasiyeti de bulunmamaktadır.

Türkiye’de 12 Eylül darbesi ile birlikte ülkenin her bir yanında çeşit çeşit heykeller yapmak, en küçük başarılarda plaket takdimleri, en basit toplantılarda törenler yapmak gibi alışkanlıklar edinmiştir. Nitekim Ankara B.B. Başkanı Sn. Mansur Yavaş da seçilir seçilmez ne olduğu belirsiz bir heykelin açılışını büyük bir törenle gerçekleştirdi. Aynı şekilde CHP'li belediyeler bu konuda anlamsız bir yarışa girdiler. Bunları eleştirmek kimseyi rahatsız etmemelidir.

Ayrıca benim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bakış açımı Sayın Kaya da yakinen bilmektedir.
Atatürk’ün isminin böyle ucuz polemiklerle istismar edilmesini doğru bulmuyorum.
Saygılarımla…
 
Av. Salih CORA
AK Parti Trabzon Milletvekili

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273