banner164

PKK'lı Teröristlerin Çaldığı O yardımı Hayırseverler Vermişti Eren'e

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Eren daha çocuk yaşında Yüklenmişti hayatın zorluklarını .

PKK'lı Teröristlerin Çaldığı O yardımı Hayırseverler Vermişti Eren'e
banner232
 PKK'lı Teröristlerin Çaldığı O yardımı Hayırseverler Vermişti Eren'e 

Haber : Ömer Altıntaş   www.trabzonhaber24.com


 Eren daha çocuk yaşında Yüklenmişti hayatın zorluklarını . Zordu tabi Trabzon'un Maçka İlçesinin en tepe Mahallesinde Geçimini Hayvancılık ve Tarımla sağlamak hele hele Babasının ölümü ile 13 kardeşin 9’uncusuydu. Babası Hasan Bülbül’ü 14 ay önce kaybetmiş. Çok yoksullar. Köylü bu aileyi çok seviyor, “Sakin ve terbiyeli” dedikleri bu kalabalık Bülbül Ailesi’ne erzak yardımı yapıyordu. Evleri, köyün ucunda, ormanın tam dibindeydi.

Eren, okul harçlığı için mevsimlik işçilik yapıyor, fındık topluyordu. Tıpkı şehit düştüğü cuma gününün arifesinde olduğu gibi.

PKK O YARDIMI ÇALDI

Eren’in annesi, ağabeyleri, ablaları Çamlıdüz Yaylası’nda hayvancılık yaparken Eren de topladığı otları evine getirdi. Bir hafta önce, eve geldiğinde, köylünün verdiği ve kış için sakladıkları 5 çuval un, şeker, yağ, çay ve kuru gıda ürünlerinin çalındığını fark etti. Polisi aradı. Perşembe günü jandarma karakolundan telefon geldi. Eve gelip keşif yapacaklardı. Kendisinin de hazır bulunmasını istediler.

Eren, fındık topladığını ancak ertesi gün Köprüyanı köyünün karşı yamaçtaki camisinde kılacağı cuma namazından sonra kendisini almalarını istedi. Birlikte namaz kıldığı polis memuru Namık Özten, karakoldan gelen Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte üçü eve gittiler.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2017, 11:28
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273