banner164

MHP İl Başkanı Tarım’dan İstiklal Marşı Mesajı

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım yayınlamış olduğu anlamlı mesajında ;

MHP İl Başkanı Tarım’dan İstiklal Marşı Mesajı
banner232

Milletimizin bağımsızlığını ve onurlu mücadelesini vurgulayan , İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 99. Yıldönümünü kutluyoruz.
 
​Türk Milleti kurtuluş savaşında, topyekun, kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağını vermemek için mücadele verirken, Mehmet Akif ERSOY milletimize cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşımızı yazmıştır.
​İstiklal Marşımız milletimizin Atatürk önderliğinde, tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır.
 
​Mehmet Akif ERSOY, "İstiklal Marşı" adını verdiği şiirini İstiklal Harbinde kanının son damlasına kadar mücadele eden Kahraman Ordumuza ithaf etmiştir.
​Bu günlerde,aziz milletimizin karakterini yansıtan istiklal marşının her satırını özümseyerek herkesin okuması durumunda herhangi başka bir motivasyona gerek yoktur.
 
​"Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyen merhum Mehmet Akif ERSOY'u rahmet minnet ve şükran duyguları ile anıyoruz. Ruhu şad olsun.
 
 
 
 
 

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner254

banner273