banner164

KKTC Başbakanı’ndan Cumhurbaşkanı’na Tokat Gibi Cevap

KKTC Başbakanı Tatar'dan Barış Pınarı açıklaması: "Allah Mehmetçiğimizi korusun"

KKTC Başbakanı’ndan Cumhurbaşkanı’na Tokat Gibi Cevap
banner232

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, 'Barış Pınarı' harekatında görev yapan Türk askerinin yanında olduklarını belirterek, "Allah Mehmetçiğimizi her şeyden korusun" dedi. İşte Tatar'ın o açıklamaları...
KKTC'de  Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. @sinanates’in talimatlarıyla düzenlemiş olduğu KKTC Devlet Bahçeli eğitim kampı çerçevesinde 11-12-13 Ekim tarihleri  düzenlenen kampın 3.gününde KKTC Başbakanı Ersin Tatar’ın konuşmasıyla son buldu.Kendisine teşekkür ederiz.açılışa katılan ve burada açıklamalarda bulunan Başbakan Tatar, "Biz her zaman Türkiye'nin desteği ile KKTC'yi yaşatıyoruz. Eğer Türk askeri Suriye'de memleketimizin huzuru, bölge barışı için bir harekattaysa, tabii ki Türk ordusunu ve Mehmetçiğimizi buradan duamızla selamlıyoruz. Allah onları her şeyden korusun" diye konuştu.

Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına da değinen Başbakan Tatar, şunları kaydetti
Doğu Akdeniz'de şu anda Yavuz sondaj gemimizin çalışmalarını merakla izliyoruz. Oradan verilen mesaj Türkiye Cumhuriyeti için önemlidir. Doğu Akdeniz'de 80 milyonun hakları vardır. KKTC'nin hakları vardır. Doğu Akdeniz'de yapılan çalışmalar milletimizin bekası için hak ve çıkarlarımızın korunması için yapılan kutsal görevdir.

.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner273