banner164

Harmantepe Şehitleri Kur'an Tilaveti İle Anıldı.

Haber : Muzaffer Beşinci www.trabzonhaber24.com Sürmene-Köprübaşı Harman tepe Şehitliği Yaptırma yaşatma Derneği’nin Köprübaşı Kaymakamlığı, Belediyesi, Müftülüğü ve Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin müşterek düzenlediği, Harman tepe Şehitliği anma etkinliği Harman Yaylasındaki şehitlikte gerçekleştirildi.

Harmantepe Şehitleri Kur'an Tilaveti İle Anıldı.
banner232

 Harmantepe Şehitleri Kur'an Tilaveti İle Anıldı..


Haber : Muzaffer Beşinci   www.trabzonhaber24.com

Sürmene-Köprübaşı Harman tepe Şehitliği Yaptırma yaşatma Derneği’nin Köprübaşı Kaymakamlığı, Belediyesi, Müftülüğü ve Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin müşterek düzenlediği, Harman tepe Şehitliği anma etkinliği Harman Yaylasındaki şehitlikte gerçekleştirildi. 
İlçe Kaymakamı Muammer Sarıdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet Tekke şehitliğin tarihimizdeki yerini ve önemini anlatan birer konuşma yaptı. Etkinlikte şehitler için Kur’an  hatmi yapıldı. Daha sonra şehitlikler gezilerek dualar okundu. Davetlilerin ortak serzenişi ise yol ve şehitliğin bakımı oldu. İlçe kaymakamı Sarıdoğan gerekli desteğin verilip şehitliğin kısa sürede hak ettiği bakımlarının yapılacağının sözünü verdi. 
Dernek başkanı Süleyman Bilgin “Türk milletinin tarih boyunca vatan savunmasında kahramanlık destanları yazdığını, sayısız ve benzersiz zaferler kazandığını, bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimiz için ne yapsak azdır, bizlere düşen bu kutsal mücadeleyi verenleri rahmetle ve minnetle anmak, hatıratını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmaktır” dedi.
Şehitleri anma etkinliğine  Köprübaşı kaymakamı Muammer Sarıdoğan, Köprübaşı Belediye Başkanı Ahmet Tekke, Köprübaşı Müftüsü Salih Özbek, Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Karamehmetoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sürmene-Köprübaşı Harman tepe Şehitliği Yaptırma yaşatma Derneği başkanı Süleyman Bilgin ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Şehit aileleri sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği Başkanı İsmail Karaca ,Trabzon Ortahisar Kent Konseyi Başkanı Dündar Ayyıldız,Köprübaşı Belediyesi Eski Başkanı Rasim Sancak ve vatandaşlar katıldı..
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 16:01
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner249

banner160

banner254

banner233

banner273