banner164

Genç’ten Toruntay'a tepki

Genç’ten Toruntay'a tepki
banner232

Genç’ten Toruntay'a tepki 


Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti üyesi ve Ankara Milletvekili Adayı Mehtap Toruntay'ın Uzungöl'de Kürdistan bayrağı renkli kaşkoluyla fotoğraf çektirmek isteyen Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi vatandaşı olan turistlere yönelik gösterilen tepkiler neticesinde vuku bulan olaylarla ilgili yapmış olduğu tahkir edici paylaşımlara tepki gösterdi.
UCUZ VE PESPAYE PAYLAŞIMLAR
Toruntay'ın Trabzonlulara hakaret dolu paylaşımlarının AK Parti camiasını ve Trabzonluları derinden üzdüğünü belirten Başkan Genç, "Münferit bir olay üzerinden bir şehri topyekün suçlayıcı ve aşağılayıcı söylemleri dile getirmek, en hafif deyimiyle bir akıl tutulmasıdır. Uzungöl'de cereyan eden olayın meydana geliş süreciyle ilgili sağlıklı bilgilere sahip değilken, böylesine izandan, idrakten yoksun paylaşımlar yapmak ve bütün bir şehri tahkir edici ifadeler kullanmak,  hiçbir vatandaşımıza yakışmayacağı gibi; AK Parti gibi hiçbir soy ve etnisite ayrımı gözetmeden toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hareket eden partimizin bir üyesinin olması ayrıca da utanç verici bir durumdur. Sıradan bir vatandaşın bile böylesine hakaret dolu paylaşımları yapmaması gerekirken, AK Parti'de siyasi sorumluluk üstlenmiş ve milletvekili adayı konumuna kadar gelmiş bir kişiden duymak bizleri derinden üzmüştür. Maalesef, 31 Mart yerel seçimlerinde de şehrimiz hiç hak etmediği tartışmaların ve yakıştırmaların odağı olmuştur. Gerek seçim sürecinde gerekse Uzungöl'de vuku bulan olaylardan dolayı Trabzon şehri ve Trabzonlularla ilgili dile getirilen söylemler bütün Trabzonluları fazlasıyla rahatsız etmiştir. Trabzon şehri ve Trabzonlular, makamı ve görevi ne olursa olsun böylesine ucuz, pespaye paylaşımlarla gündeme gelmek isteyen şahıslara asla müsamaha göstermeyecektir. Bu tür paylaşımlarla gündeme gelmeye çalışmak hakikatte bir azciyetin ve zavallılığın dışa vurumudur." ifadelerine yer verdi.
MÜCADELE EDECEĞİZ
Trabzon'a yönelik karalama söylemlerine, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tepki göstereceklerini ifade eden Genç, "Trabzon şehrinin evladı olmaktan gurur duyan bir siyasetçi olarak, bu tür tartışmalar üzerinden şehrimize yönelik karalama söylemlerine bugüne kadar olduğu gibi; bundan sonra da bütün gücümüzle beraber tepki göstereceğimizi ve her türlü hukuki yollara başvuracağımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Dileğimiz son derece vatansever olan Trabzon şehrinin ve Trabzonluların bir daha böylesine kof ve ucuz söylemlerle gündeme getirilmemesidir. Şehrimizle ilgili hakaret dolu paylaşımları dile getiren şahısla ilgili ise AK Parti Genel Merkezimiz gerekli işlemleri yapacaktır." sözlerine yer verdi.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273