banner164

''Gençlerin gözünden Trabzon tarihi" fotoğraf sergisi

Haber: Ömer Altıntaş / Melek Çakır www.trabzonhaber24.com Trabzon'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan 27 çocuk ile özel gereksinimli 4 çocuğun çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

''Gençlerin gözünden Trabzon tarihi" fotoğraf sergisi
banner232

''Gençlerin gözünden Trabzon tarihi" fotoğraf sergisi

  Haber: Ömer Altıntaş / Melek Çakır  www.trabzonhaber24.com 

 

 

Trabzon'da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan 27 çocuk ile özel gereksinimli 4 çocuğun çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Toplumun kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi kapsamında yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan ilköğretim ve lise çağındaki 27 çocuk ile özel gereksinimli 4 çocuğun psiko-sosyal gelişimine katkı sağlamak ve farklı alanlarda hobi kazanmalarını desteklemek amacıyla Toplumun Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi kapsamında, Trabzon Valisi Yücel Yavuz'un eşi Şengül Yavuz'un himayesinde Nisan ayında "Objektifimizden Yansıyanlar" adlı proje başlatılmıştır.

Projenin ikinci basamağında gönül elçilerinin desteğiyle koruma altındaki çocuklara iki günlük teorik fotoğrafçılık eğitimi verildi. Özel gereksinimli çocukların da içine dahil edildiği proje kapsamında Trabzon'un tarihi yerleri ile Ekopark ve Eyof Parkı'nda çekimler yapılarak, çalışmaya "Gençlerin gözünden Trabzon tarihi" adı verildi.

Bu kapsamda İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açılışı gerçekleştirilen serginin açılışına; Trabzon Valisi Yücel Yavuz, eşi Şengül Yavuz, Trabzon Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu,sanatçılar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, günül elçileri, özel gereksinimli çocuklarımız, aileleri, koruma altındaki çocuklarımız ve sanatseverler katıldı.

Açılışta konuşma yapan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Bu sergi gençlerimize imkan sağlandığında neler yapabileceklerinin en güzel göstergesi olduğunu söyleyerek; Bizim insanımızda yetenek keşfedilmeyi bekleyen bir hazinedir" dedi.

"Bizim insanımızda yetenek keşfedilmeyi bekleyen bir hazine"

Yeteneğin ortaya çıkartılabilmesi ve geliştirilebilmesinde emek sarf edilmesi gerektiğini vurgulayan Vali Yavuz, düşünen, uygulayan ve sabırla bu hale getiren bütün emeği geçen bütün paydaşlar teşekkür edip, bu tarz ve daha farklı projelerle gönül elçilerinin çalışmalarının hızlı bir şekilde devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan ve 15 Haziran'a kadar açık kalacak sergi, katılımcılar tarafından gezilerek, Vali Yavuz ve eşi proje kapsamında eğitim alan çocuklarımıza ve gönül elçilerine teşekkür belgesi takdim ederek toplu fotoğraf çektirdiler. .

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 01:27
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160