banner277

DİSK GENEL KURULUNU TERK EDEN SOYLU KATİL ORADA OTURMAKTA

Haber : Ömer Altıntaş www.trabzonhaber24.com Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu salona girişinde yoğun şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde sloganlar atıldı.

DİSK GENEL KURULUNU TERK EDEN SOYLU KATİL ORADA OTURMAKTA

 DİSK GENEL KURULUNU TERK EDEN SOYLU KATİL ORADA OTURMAKTA 

Haber : Ömer Altıntaş  www.trabzonhaber24.com  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da bulunduğu salona girişinde yoğun şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde sloganlar atıldı.  

DİSK yöneticilerinden Arzu Çerkezoğlu'nun konuşmaya başlamasına rağmen sloganlar kesilmedi.

ÇALIŞMA BAKANI, SLOGANLARLA KARŞILANDI

Bakan Süleyman Soylu'nun salona girişi sırasında ise 'Hırsız katil Erdoğan' 'Katiller dışarı' sloganları atıldı.

KILIÇDAROĞLU İLE TOKALAŞTI, DEMİRTAŞ'I ES GEÇTİ

Kani Beko'nun karşıladığı Soylu, Kılıçdaroğlu ve protokoldeki diğer kişilerle tokalaşıp yerine oturdu. Demirtaş'la ise tokalaşmadı.

Soylu, sloganların devam etmesi üzerine Kani Beko'nun elini sıkarak salondan çıktı.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren sloganlar atılması üzerine salondan ayrıldığını vurgulayarak, şöyle dedi:

"KATİL ORADA OTURUYOR"

"Bir ülkenin cumhurbaşkanına 'katil' diyeceksiniz, 'hırsız' diyeceksiniz, ondan sonra da orada duracaksınız. Katil orada oturuyor, katil cumhurbaşkanı olacak... Katil orada... Yani Türkiye'de insanları birbirine sokan ve düşüren insan orada, siz ülkenin cumhurbaşkanına 'katil, hırsız' diyeceksiniz. Bu kabul edilebilir değildir. Salonda durmamızın bir anlamı yok. Biz oraya iş barışı için geldik, biz oraya önümüzdeki dönem Türkiye'de, Türkiye'nin atacağı adımları bir şekilde paylaşabilmek için geldik ve bir işçi sendikasının olağan genel kurulu için geldik. Böyle bir tavırla karşılanmak çok doğru değildir.

''ŞAHSIMA OLSA KABUL EDERİM AMA...''

Şahsıma olsa ben bunu kabul ederim, elbette ki söylenebilir ama ülkemizin Cumhurbaşkanı yüzde 52 oy almış bir Cumhurbaşkanı'na... Oradaki sloganın birisi 'Hesap vereceksiniz' idi.

''ÇALIŞMA HAYATINI İDEOLOJİYE KARIŞTIRMAK YANLIŞ''

Biz daha 1 Kasım'da hesabımızı verdik millete, yüzde 49,5 oy aldık. Onun için çalışma hayatını ideolojiye karıştırmak son derece yanlıştır. Şahsıma söylense elbette ben bunu kabul ederim ama ülkemizin Cumhurbaşkanı'na 'katil ve hırsız' diye slogan atılmasını benim kabul etmem mümkün değildir." Kaldı ki Cumhurbaşkanım Yüzde 52 Oy Alarak Seçilmiştir . 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 00:41
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273