banner164

Bu Gurur Ortahisar’ın ....

Üniversiteye hazırlık ve yetiştirme kursuna devam eden ve üniversitede istedikleri bölümlere giren Öğrenciler Ortahisar Belediye Başkanı Av.Ahmet Metin Genç’i ziyaret ederek teşekkür ettiler.

Bu Gurur Ortahisar’ın ....
banner264

Bu Gurur Ortahisar’ın ...
  Üniversiteye hazırlık ve yetiştirme kursuna devam eden ve üniversitede istedikleri bölümlere yerleşen  öğrenciler Ortahisar belediye Başkanı Av. Ahmet Genç'i makamında ziyaret ederek yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. 

Belediyemizin  ücretsiz dershane uygulamasından yararlanarak sınavlara giren öğrencilerden 117 öğrenci  Diş Hekimliği  ,Eczacılık Fakültesi,  Hukuk Fakültesi, Mühendislik,  Mimarlık, Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi , İlahiyat Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi,  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Turizm Fakültesi gibi dört yıllık lisans programlarına yerleşti. 352 öğrenci ise çeşitli üniversitelerin  önlisans programlarına yerleşti. İlk tercihte üniversiteye yerleşememiş olan öğrencilerimizin birçoğu da yeniden tercih yapmak için ek yerleştirme tarihlerini beklemektedir. Ek yerleştirmelerin sonuçlanmasıyla  % 83.5 olan başarı daha da yukarıya  çıkacaktır.

Cihan Haber Ajansı

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner179

banner160

banner233

banner234