banner277

Bonzai için tedbir !

Bonzai için 4 bakanlık eylem planı hazırladı.

Bonzai için tedbir !
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Trabzon sokaklarını da esir alan yeni uyuşturucu madde Bonzai gençleri ölüme sürüklüyor. 112 ekiplerine son dönemlerde sıkça gelen ihbarlar evlerinde yada metruk binalarda yarı baygın halde  bulunan gençlerimiz Bonzai kurbanı olduğu öğrenildi. 
 
Haber61.net'in daha önce birçok kez gündeme taşıdığı ve Türkiye’de ilk kez 2011’de görülen Bonzai’nin bir içimlik dozu 1-2 liraya kadar düşünce tek içişte bile bağımlılık yapan bu madde gençler arasında korkutucu düzeyde yayıldı. Her hafta bir gencin canını alan bu sentetik esrara karşı devlet harekete geçti.
 
BU HAFTA AÇIKLANIYOR
 
Erdoğan, ''Bonzai’den kaynaklanan sıkıntıları yakından takip ediyorum. Kimsenin tereddütü olmasın. Taviz vermeyeceğiz'' dedi.
 
Sağlık Bakanlığı, Aile Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Bonzai ile mücadele yol haritası hazırladı. Bu hafta açıklanıyor.
 
"YENİ YOL HARİTASI HAZIRLADIK"
 
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, kullanımı artan 'Bonzai' adlı uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yeni bir yol haritası hazırlandığı ifade etti.
 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’nin Keşan İlçesi’nde partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.
 
"4 BAKANLA GÖRÜŞTÜK YENİ UYGULAMA BELLİ OLACAK"
 
Yemek sonrası, son günlerde Türkiye’de özellikle gençler arasında kullanımı artan Bonzai adlı uyuşturucu maddeyle mücadele konusunda yöneltilen soruyu yanıtlayan Müezzinoğlu, "Onunla ilgili önceki gün İçişleri bakanımızla görüştük. İçişleri Bakanı, Aile Sosyal Politikalar Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, sağlık komisyon bakanımızla pazartesi günü bir araya gelip, yeni tedbirler olarak neler alabiliriz?’ onu değerlendireceğiz. O değerlendirmelerden sonra yol haritamızı gözden geçirip, kamuoyuna deklare edeceğimiz bir yeni uygulamayı kararlaştıracağız. Şu anda mevcut uygulamada, emniyete ve sağlık camiasına duyarlılık mesajının dışında yeni bir yol haritası çalışması inşallah pazartesiden sonra çıkacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2014, 15:57
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273