banner277

Başkan Üstün’den Kurtuluş Günü Mesajı

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı, milli birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Başkan Üstün’den Kurtuluş Günü Mesajı

Sürmene’nin düşman işgalinden kurtuluşunun kutlanmasındaki amacın geçmişte yaşanan olaylar nedeniyle günümüzde yeni düşmanlıklar üretmek olmadığını hatırlatan Başkan Üstün özetle şunları kaydetti:
“Amacımız, geçmişte yaşananları hatırlamak, dersler çıkarmak ve bir daha bu tür olaylara tanık olmamaktır. Özellikle küresel güç odakları tarafından dünyamızın yeniden yapılandırılmaya çalışıldığı, vatan hainleri ve yerli işbirlikçileri ile ülkemize ve bölgemize dair yapılan planların net olarak ortaya çıktığı günümüzde, daha da dikkatli olmamız gerektiği açıktır. Yaşanan tüm bu gelişmeleri doğru okuyabilmek için başvuracağımız yegâne kaynak ise tarihtir. Bu nedenle belleğimizi sürekli canlı tutmak, milli birlik ve beraberliğimizi üst düzeyde sağlamak zorunluluğundayız. Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümü vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 10:06
banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273