Başkan Üstün Denizcilik ve Kabotaj Bayramını Kutladı

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün 1Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 94. Yıl dönümü dolayısı İle bir mesaj yayınladı .

Başkan Üstün Denizcilik ve Kabotaj Bayramını Kutladı
banner232

Üstün mesajında ;Zaferlere tanık olan 1 Temmuz’un, denizcilik tarihimizin dönüm noktası olduğuna vurgu yapan Başkan Rahmi Üstün, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde çıkartılan ve 1 Temmuz 1926 tarihinde yürürlüğe giren Kabotaj ve Denizcilik Kanunu, Kurtuluş Savaşı’nın denizlerde kazanılmış boyutu olup, ulusal egemenliğin sağlandığı büyük bir zaferdir. Bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kara sularındaki egemenlik ve bağımsızlığını ilan etmiştir ” dedi.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, denizciliğe öncelikli önemin verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Üstün,  “Denizin nimetlerinden yararlanmak ve bu alanda rekabet gücümüzü yükseltmek, dünyada varlığımızı daha da arttıracaktır. Yine aynı şekilde Trabzon, denizi ve Doğu Karadeniz'in en büyük ticari limanıyla,Sürmene Yeniçam Tersanesi ile Dünya’da önemli bir yere sahiptir. Kent dinamikleri el ele verdiği sürece  deniz ticaretinde dünyada daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, deniz şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla anarken, denizcilerimizin, tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlar, saygılar sunarım” diye konuştu.

banner215
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner160

banner273